Sormak istedikleriniz

Heaz

Yumurta
Üye
Şuanda hazır formikaryum alabileceğim bir yer varmı?

RReginacar

Yumurta
Üye
Yani bunu illa ki düşünmüşsünüzdür ama benim bir fikrim var; test tüpleri gibi şeffaf olması gereken materyalleri 3d yazıcıdan şeffaf filament ile basarak yapabilirsiniz. Saçma bir öneri olabilir ama videoyu izlerken aklıma geldi ve yazayım dedim. :)

CleamPeak

Yumurta
Üye
Yani bunu illa ki düşünmüşsünüzdür ama benim bir fikrim var; test tüpleri gibi şeffaf olması gereken materyalleri 3d yazıcıdan şeffaf filament ile basarak yapabilirsiniz. Saçma bir öneri olabilir ama videoyu izlerken aklıma geldi ve yazayım dedim. :)
Saçma değil Petg 'de şeffaf filament mevcut hatta şarap kırmızısı bile basılabilir ancak o düzlüğü yakalayabilirmiyiz denemek gerek 3D baskıda tüp basmak biraz zor olabilir destek filan oluyor içerisinde

MehmetH

Yumurta
Üye
buffalo worm bakımı hakkında unkurdundan farklı ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz ?

EKaYlmz

Yumurta
Üye
Forum kirliliği oluşmaması adına bu başlık altına dilediğiniz konuyu açabilir, sohbet edebilirsiniz. Dip not: Daha sonrasında bu başlık kaldırılacaktır.
Acaba nerden bir kertenkele sahiplenebilirim. Fat tail geco sahiplenmeyi düşünüyorum . Tür hakkında detatlı sayılabilecek bir araştırma yaptım şimdi işin ayrıntısını planlıyorum. Şimdiden bilgiler için eyvallah hocam.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
buffalo worm bakımı hakkında unkurdundan farklı ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz ?
Sorunuzu ayrı bir konu açarak sorarsanız cevabınızı daha çabuk ve ayrıntılı alabilirsiniz.

melihgokcen

Larva
Üye
Maalesef ki şeffaf filament o kadar şeffaf değil.
Örneğin şeffaf filament ila basılmış bir ürünün fotoğrafı.
filaments14.jpg

FlyFlood

Yumurta
Üye
Videoda kullandığın malzemeleri ve araç gereçlerin isimlerini video altına yazarsan yararlı olur abi.

Earless

Yumurta
Üye
Abi bahçeye bir kovan yakışır bence. Hem arı kolonisi falan da incelemiş oluruz, arılar çok enteresan hayvanlar.😃
Yasak falan da değil hoş olur bence...

AnilSeker

Yumurta
Üye
Abi bahçeye bir kovan yakışır bence. Hem arı kolonisi falan da incelemiş oluruz, arılar çok enteresan hayvanlar.😃
Yasak falan da değil hoş olur bence...
Arı kovanını istediğin yere koyamıyorsun diye biliyorum. Yerleşim yerlerinden belli bir uzaklıkta olması gerekiyor diye hatırlıyorum.

Nusret041

Yumurta
Üye
Saçma değil Petg 'de şeffaf filament mevcut hatta şarap kırmızısı bile basılabilir ancak o düzlüğü yakalayabilirmiyiz denemek gerek 3D baskıda tüp basmak biraz zor olabilir destek filan oluyor içerisinde
Yanlış hatırlamıyorsam Ultimaker3 de suda çözünen filamentleri destek olarak kullanabiliyorduk

taximdayı

Yumurta
Üye
Bir ara bahtiyar papağan vardı abi onu nerden sahiplendin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Akenash

Yumurta
Üye
Hazır forum açılmışken :) Dün 2 adet Messor Structor kolonisi edindim. Başka bir hobiciden aldım. Aşağıya link olarak resmi ekledim. Soldaki tüpte gördüğüm kadarı ile 1 kraliçenin yanında 1 minor ve 2 tane ondan daha büyük işçi karınca var. Sanırım onlar media işçiler. Major olacaklarını sanmıyorum. Bu konuda net bir bilgi verebilir misiiz?
Sağdaki tüpte ise resimde çok görünmese de kraliçenin yanında 3 minor işçi var. Onların minor olduğundan eminim baya küçükler.
Soldaki tüpteki 1 minor ve 2 media işçi nasıl olmuş olabilir? Karıncaları edindiğim kişi mevcut koloniyi bozmuş olabilir mi? 1 minordan sonra 2 media ya da major işçi çıkabilir mi? 2 tüpte de şuan yumurta yok. Duruma göre bakımlarına devam etmek istiyorum bozulmuş koloni ise beslemeye yüklenmem gerekir mi?

Resim Linki: https://ibb.co/WvbwR9b
koloni bozup vermiş olabilir. Tek yapman gereken strese sokmamak 2 hafta içinde yumurtlamazsa sıkıntı

Rotu

Yumurta
Üye
Acaba nerden bir kertenkele sahiplenebilirim. Fat tail geco sahiplenmeyi düşünüyorum . Tür hakkında detatlı sayılabilecek bir araştırma yaptım şimdi işin ayrıntısını planlıyorum. Şimdiden bilgiler için eyvallah hocam.
Fiyatı 1500 ile 2000 TL arasında almak istiyorsan petandzootr instagram adresine bakabilirsin.

Arda0

Yumurta
Üye
Kraliçe uçuşları ne zaman başlayacak bir bilginiz var mı acaba.