Sormak istedikleriniz

emrgkgz03

Yumurta
Üye
Hazır forum açılmışken :) Dün 2 adet Messor Structor kolonisi edindim. Başka bir hobiciden aldım. Aşağıya link olarak resmi ekledim. Soldaki tüpte gördüğüm kadarı ile 1 kraliçenin yanında 1 minor ve 2 tane ondan daha büyük işçi karınca var. Sanırım onlar media işçiler. Major olacaklarını sanmıyorum. Bu konuda net bir bilgi verebilir misiiz?
Sağdaki tüpte ise resimde çok görünmese de kraliçenin yanında 3 minor işçi var. Onların minor olduğundan eminim baya küçükler.
Soldaki tüpteki 1 minor ve 2 media işçi nasıl olmuş olabilir? Karıncaları edindiğim kişi mevcut koloniyi bozmuş olabilir mi? 1 minordan sonra 2 media ya da major işçi çıkabilir mi? 2 tüpte de şuan yumurta yok. Duruma göre bakımlarına devam etmek istiyorum bozulmuş koloni ise beslemeye yüklenmem gerekir mi?

Resim Linki: https://ibb.co/WvbwR9b

MGPrime

İşçi Karınca
Üye
Benim “diğer” kısımlı konu hakkına yazdığım gecko lar ne ile beslenir kısmını silmişsiniz de sürüngenler adlı konu başlığımı koycaksınız

cendsel

Pupa
Üye
Forum kirliliği oluşmaması adına bu başlık altına dilediğiniz konuyu açabilir, sohbet edebilirsiniz. Dip not: Daha sonrasında bu başlık kaldırılacaktır.
Abi sana koloni göndermek istiyorum eğer kabul edersen , L2 LP Tarantulam da var . Onu da sana vermek isterim , daha küçük olduğundan zamanla gelişimini takip ederiz , keyfili olur .
-cendsel

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

@cendsel Aman beni tarantulaya bulaştırmayın, iki güne çökerler vallahi :) Koloni kaç işçili ve türü ne? ona çökerim belki

Zafer Murat

İşçi Karınca
Üye

@cendsel Aman beni tarantulaya bulaştırmayın, iki güne çökerler vallahi :) Koloni kaç işçili ve türü ne? ona çökerim belki
Tuğkan abi bi ara 5 tür tarantula serbest olucak diye bir haber duymuştum türkiye de onun hakkında bir bilgin var mı

cendsel

Pupa
Üye
Hazır forum açılmışken :) Dün 2 adet Messor Structor kolonisi edindim. Başka bir hobiciden aldım. Aşağıya link olarak resmi ekledim. Soldaki tüpte gördüğüm kadarı ile 1 kraliçenin yanında 1 minor ve 2 tane ondan daha büyük işçi karınca var. Sanırım onlar media işçiler. Major olacaklarını sanmıyorum. Bu konuda net bir bilgi verebilir misiiz?
Sağdaki tüpte ise resimde çok görünmese de kraliçenin yanında 3 minor işçi var. Onların minor olduğundan eminim baya küçükler.
Soldaki tüpteki 1 minor ve 2 media işçi nasıl olmuş olabilir? Karıncaları edindiğim kişi mevcut koloniyi bozmuş olabilir mi? 1 minordan sonra 2 media ya da major işçi çıkabilir mi? 2 tüpte de şuan yumurta yok. Duruma göre bakımlarına devam etmek istiyorum bozulmuş koloni ise beslemeye yüklenmem gerekir mi?

Resim Linki: https://ibb.co/WvbwR9b

Formica sp. 20+ işçisi var .
Messor sp. 3 tane yumurtasız kraliçe .
(Tam tür vermek doğru olmaz ama messor muhtemelen structor , formica da rufibarbis)

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Formica'ların nazını hiç çekemem :) Messor zaten yolladı bir arkadaş. Teşekkür ederim