Tarantula beslemek yasal mı?

MrGüzel

Yumurta
Üye
Merhabalar,direkt konuya gireyim. Tarantula beslemek istiyorum ama bazı haber siteleri yasak felan demiş doğrumudur acaba?

arelizm

Yumurta
Üye
bahçeli bir evde yaşıyorsan bence neden yasak olsun ki :D bahçeden bir örümcek bulmuş olabilirsin belki onu beslemek isteyebilirsin

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Merhabalar,direkt konuya gireyim. Tarantula beslemek istiyorum ama bazı haber siteleri yasak felan demiş doğrumudur acaba?
Pek tarantula ile ilgilenen birisi değilim fakat bir kaç türün yasallaştırıldığını hatırlıyorum, araştırmakta fayda var.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
tuğkan abi gibi bahçeden bulabilirsen eğer yasal hocam (!). şaka bir yana bazı türler yasaklı olmayabilir araştırmanı öneririm.

ardaacar25

Yumurta
Üye
tarantulaların hiçbir türü yasal değil sürüngenlerden birkaç tanesi yasal ama kimsenin senin tarantulana karışacağını sanmıyourm sırf yasak diye beslememezlik yaparsan çok şey kaybedersin bence

cnx

Larva
Üye
tarantulaların hiçbir türü yasal değil sürüngenlerden birkaç tanesi yasal ama kimsenin senin tarantulana karışacağını sanmıyourm sırf yasak diye beslememezlik yaparsan çok şey kaybedersin bence
Peki sürüngen pazarında yılan,tarantula olsun yasak olan şeyler satılıyor neden polisler bunlara birşey yapmıyor ?

haryn

Yumurta
Üye
Videosunu çekip atmazsan, şikayet edilmezsen kim nerden bilsin senin tarantulan oldugunu :D

ardaacar25

Yumurta
Üye
Peki sürüngen pazarında yılan,tarantula olsun yasak olan şeyler satılıyor neden polisler bunlara birşey yapmıyor ?
onu bende bilmiyorum fakat polislerin bunlarla pek uğraşmadığını düşünüyorum çünkü elraen en iyi örnek bunun gibi youtube kanalları vs. var onlardada fazla sıkıntı çıkmıyor belki sürüngen pazarının internet sitesi başka bir ülke için yapılmıştır o yüzden birşey yapamıyorlardır attım bunu fakat olabilir bilmiyorum

• Like
Tepkiler: cnx

ardaacar25

Yumurta
Üye
genelde insanlara yasal olmayan bir canlımı gösterdiğimde ne güzel falan yapıyorlar bu yasak diyorum şaşırıyorlar genelde insanlar yasak olduğunu bile bilmiyor hangi internet sitesinden aldın diyeni bile gördüm
yani çok kurcalamazsan seni kimse şikaeyt etmez

cnx

Larva
Üye
onu bende bilmiyorum fakat polislerin bunlarla pek uğraşmadığını düşünüyorum çünkü elraen en iyi örnek bunun gibi youtube kanalları vs. var onlardada fazla sıkıntı çıkmıyor belki sürüngen pazarının internet sitesi başka bir ülke için yapılmıştır o yüzden birşey yapamıyorlardır attım bunu fakat olabilir bilmiyorum
Konumlarını bulmakta ne var hemen bulub baskın atabilirler , amma senin dediğin gibi galiba uğraşmıyorlar (En iyisini yapıyorlar uğraşmasınlar 😁)

SadAntComando

Yumurta
Üye
Tarantula beslemek tamamen illegaldir ama bahçende tutabilirsin kimse bişey diyemez gördüm korktum dersin ama bahçede bakması illegal olmayan yurdumuzda 2 tarantula var ve onlarda eeeh işte kısaca çaktırmadan evde bakman gerekir