Burak'in Günlügü

Gala2000

Pupa
Üye
Hocam merak ediyorum şu an yaşadıkları bölgenin doluluk oranı nedir acaba? Hiç alan yetmemesinden kaçma durumu oluyor mu veya oldu mu? Böyle bir yuvayı kolayca boşaltabiliyorlarsa baya boş alana sahip olmalılar ama bizim köyün nüfusundan fazla olduklarını düşününce 😮.

Suan toplamda 4 yuva var, bitanesini nerdeyse komple bosalttilar iste, digerinde sadece larvalara bakiyorlar. 3. yuva (hibrit yuva, outworldün arkasinda entegre edilmis) anlam veremedigim bir sekilde tika basa dolu.
image.jpg

4. yuvanin sadece ceyregi dolu orada birkac prenses takilmaya geliyor🤣

Yuvalardan ziyade 4 tane de outworld vardi ama sadece ikisini outworld olarak kullaniyorlar. Birtanesine zamaninda odunlar fln koymustum o odunlarin arasini yuva olarak kullanmaya basladilar ve binlerce isci var orda suan.
image.jpg

Diger outworldün topragini biraz fazla koymustum. O topragi kazarak güzel bir yeralti yuva yaptilar oraya
image.jpg

Kacma konusuna gelecek olursak öyle bir davranis gözlemlemedim simdiye kadar. Sadece sekerli sulari bittigi zaman kacmaya calistiklarini gözlemledim.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Hayran kaldım açıkçası. Büyüleyici; ekrana odaklanmış bakıyorum tek tek. Bu kadar büyük kolonilerim olsun isterdim. Bizim beslediğimiz karıncalar hiç bir şey bunların yanında.Daha da büyümelerini izlemek istiyorum. Keyif dolu hobiler

Gala2000

Pupa
Üye
Hayran kaldım açıkçası. Büyüleyici; ekrana odaklanmış bakıyorum tek tek. Bu kadar büyük kolonilerim olsun isterdim. Bizim beslediğimiz karıncalar hiç bir şey bunların yanında.Daha da büyümelerini izlemek istiyorum. Keyif dolu hobiler
Cok tsk ederim😊 yenilik oldukca sizlerle paylasmaya calisacagim😊
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Slm arkadaslar,

Uzun süre sonra ufak bir video paylasmak istedim😊 aslinda pek Bal ile besleme yapmiyorum ama bu aralar Almanya asiri sicak oldugu icin sekerli su cok cabuk bozuluyor o yüzden bal denemek istedim. Videodan da anlayacaginiz üzere bali baya sevdiler🤣 kücük kolonilerin 1 yilda yedigi bali 15 dakikada silip süpürdüler🤣

Son düzenleme:

Gala2000

Pupa
Üye
Selamlar, ufak bir update😊

Nicolar aslinda ilk outworldün icindeki agac parcalarini yuva olarak kullaniyorlardi ama simdi yine enterasan biseyler yaptilar🤣 ilk önce koydugum sulugu komple toprak ile kapatip bosalttilar ve outworlddeki nem oraninini ayarladilar ardindan diger Outworldlerden buraya toprak tasiyip toprak seviyesini yükselttiler. Simdi dogadaki gibi toprak altinda yuva yaptilar, hatta yumurtalarin ve pupalarin bir kismini buraya tasidilar🤣

1A56E5B9-9DDD-4E67-B1C5-D5B8367EDE82.jpeg
C5A880F7-5DDA-4F82-9764-799E06E49130.jpeg
9B5A4CBE-A188-4559-97E2-94C4DFC752B7.jpeg

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
İnanılır gibi değil. :love:

Görükremin

Pupa
Üye
Kis uykusuna yatmayan bir tür bunlar sadece 1-2 ay daha durgun oluyorlar
Reis bendede camponotus candiotes var kraliçe yumurtlamıyo durduğu yer 24 derece şekerli suyu ve yemini veriyorum ama kraliçe bi türlü yumurtlamadı bi önerin varmı

Gala2000

Pupa
Üye
Reis bendede camponotus candiotes var kraliçe yumurtlamıyo durduğu yer 24 derece şekerli suyu ve yemini veriyorum ama kraliçe bi türlü yumurtlamadı bi önerin varmı
Bildigim bir tür degil lakin cok yüksek ihtimal ile protein ve karbonhidrata ihtiyaci yok. Karanlik bir ortamda sakla ve rahat birak kesinlikle acip bakmani tavsiye etmem. 2-3 hafta öyle kalsin. Ama kralice isi biraz da sans isi bazen yumurtlamiyorlar😊

Gala2000

Pupa
Üye
Hocam koloniye 1 adet prensesi secmezlermi
Yok malesef bu türde öyle birsey olmuyor. Ama inbreeding yapan türler var tabiki, ama onlar da tam anlami ile prenses secmiyorlar, yuva icinde eslesiyorlar ve yeni döllenmis kraliceler oluyor.