Sivas'ta tarantula varmıdır türü bulunur mu

fureagle

Pupa
Üye
TR de bildiğim kadarıyla 2 3 tür var tarantula olarak doğada(emin değilim)zannetmiyorum olacağını.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Türkiyedeki tarantulalar akdenizin doğusu- güneydoğu anadolu bölgelerinde bulunur. Sivas'ta bulmanız olası değildir.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
4 tür var orda bulmazsınız olduğu yerlerde de aramayın pek yaygın değiller zaten hobide bulup alması zor bir şey değil

fureagle

Pupa
Üye
Teşekkür ederim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Peki tarantulalar nasil ortamlar sever yaşamak için
Türden türe değişir bu oran bazıları çok nemli sever bazıları az bazıları sıcak sever bazıları soğuk tamamen hayvanının cinsine bağlı.

fureagle

Pupa
Üye
Peki gerçekten Uygun fiyata bulabileceğim tarantula varmi
Lasiodora parayhbana,grammostola pulchpres,grammostola rosea gibi türlere bakabilirsin hem bakımları kolay hemde fiyatları makul diyebiliriz.Ancak bu havalarda kargo almamaya dikkat edin canlı yüksek ihtimalle ya ölü yada dehidrasyona uğrayarak gelebilir sonu pek iyi olmaz.İlkbaharı beklersen hem tür çeşitliliği artacaktır hemde fiyatlarda azalma olacaktır.

UhutOkcusu

Larva
Üye
Arkadaşlar bir pazardan canlı almayı düşünüyorsanız canlıyı kimin ürettiğini eğer ithalse nereden geldiği konusunda detaylı sorgulama yapın canlıyı kendi ürettiğini ya da arkadaşının ürettiğini söyleyenlerden anne canlının fotoğrafını isteyebilirsiniz ithal gelenlerde yılın belli zamanları geliyor keseden çıkması ülkeye gelmesi satıcıda ki kaldığı süre zaten canlının cidden ithal mi olduğunu gösterir bu yazdıklarım deneyimdir 2 kez şahit oldum WC canlı satışına

qCartman

Yumurta
Üye
Arkadaşlar bir pazardan canlı almayı düşünüyorsanız canlıyı kimin ürettiğini eğer ithalse nereden geldiği konusunda detaylı sorgulama yapın canlıyı kendi ürettiğini ya da arkadaşının ürettiğini söyleyenlerden anne canlının fotoğrafını isteyebilirsiniz ithal gelenlerde yılın belli zamanları geliyor keseden çıkması ülkeye gelmesi satıcıda ki kaldığı süre zaten canlının cidden ithal mi olduğunu gösterir bu yazdıklarım deneyimdir 2 kez şahit oldum WC canlı satışına
Bi farkı oluyor mu ithal veya üretim Olmasının?