Protein için un kurdu yemek

aatom_karinca

Pupa
Üye
1 tane yenmez zaten sağladığı protein ne olacak açısından da bakılmaz. Alternatif istiyodur ya da az kalorili bi ek istiyodur. Tavuğun proteini ile alakalı da değil, fiyatıyla alakalı adam her gün tavuk göğüsü mü alacak. Belki de saf bulk yapmak isteyecek ve protein oranı arttıracak günde 2 paket 3 paket tavuk göğüsü mü alsın. Ayrıca demeye çalıştığım adamın elinde un kurdu var o yüzden soruyor ipek böceği olsa onu sorardı. Ve ben daha önce ipek böceği yiyeni duymadım.
1 tane yesin dediğimi nereden çıkardınız? Alternatif ve az kalorili bir ek için un kurduda bana çok saçma geliyor. Tavuğun proteini ile alakalı değil fiyatı ile alakalı demişsin, zaten konuyu açan kişi kendisi söyledi protein oranı çok daha düşük diye. Günde 2 3 paket tavuk göğsü mü alsın dedin ama adamın o tavuk göğsünü karşılamak için avuç avuç kurt yemesi lazım. Ki yiyebileceğini ve bu arkadaşı götürecek kadar un kurdunu bulebileceğini sanmıyorum. Adamın elinde un kurdunun var olduğunu nereden biliyorsunuz? Ayrıca bende daha önce protein sağlasın diye un kurdu yiyeni duymadım. Yiyen varsa mutlaka protein oranı daha fazla olan böcekleri de yiyen vardır.

YavuzEfe

Pupa
Üye
1 tane yesin dediğimi nereden çıkardınız? Alternatif ve az kalorili bir ek için un kurduda bana çok saçma geliyor. Tavuğun proteini ile alakalı değil fiyatı ile alakalı demişsin, zaten konuyu açan kişi kendisi söyledi protein oranı çok daha düşük diye. Günde 2 3 paket tavuk göğsü mü alsın dedin ama adamın o tavuk göğsünü karşılamak için avuç avuç kurt yemesi lazım. Ki yiyebileceğini ve bu arkadaşı götürecek kadar un kurdunu bulebileceğini sanmıyorum. Adamın elinde un kurdunun var olduğunu nereden biliyorsunuz? Ayrıca bende daha önce protein sağlasın diye un kurdu yiyeni duymadım. Yiyen varsa mutlaka protein oranı daha fazla olan böcekleri de yiyen vardır.
Aslında aynı sonuca varıcaz ama. Zaten sorun burda başlıyor sana saçma geliyor ama sorduğuna göre demekki adama saçma gelmiyor. Bu da yenilebilir kılıyo, istediğini yer istediğini yemez. Tüm tavuğa göre düşük ben göğüsüne göre konuşuyorum tavuk güğüsü protein oranının %80 civarlarında olması lazım. Ve amaç göğüsü değil gereken kaloriyi ve protein ihtiyacını karşılamak. Eğer bu işlerle anlasaydın dediğimi anlardın. Definasyon dönemi 1 öğün protein alıp geri kalan kısımlarda az az sebze yeniliyor. Sebebi kalori açığı. Bunu neyle isterse yapabilir gerekli oranda içerik aldığı sürece. Ve durum yiyebilmesi yiyememesi değil soruya cevap vermek. Ve ayrıca protein açısından yabancı ülkelerde böcek yiyen insanlar var. Bi arada un kurtlu kek tarifi fln olmuştu. Yani dediğin gibi diğer böceklerde tüketiliyo ama bu adamın elinde un kurdu olduğu için onu sormuş belliki.

aatom_karinca

Pupa
Üye
Aslında aynı sonuca varıcaz ama. Zaten sorun burda başlıyor sana saçma geliyor ama sorduğuna göre demekki adama saçma gelmiyor. Bu da yenilebilir kılıyo, istediğini yer istediğini yemez. Tüm tavuğa göre düşük ben göğüsüne göre konuşuyorum tavuk güğüsü protein oranının %80 civarlarında olması lazım. Ve amaç göğüsü değil gereken kaloriyi ve protein ihtiyacını karşılamak. Eğer bu işlerle anlasaydın dediğimi anlardın. Definasyon dönemi 1 öğün protein alıp geri kalan kısımlarda az az sebze yeniliyor. Sebebi kalori açığı. Bunu neyle isterse yapabilir gerekli oranda içerik aldığı sürece. Ve durum yiyebilmesi yiyememesi değil soruya cevap vermek. Ve ayrıca protein açısından yabancı ülkelerde böcek yiyen insanlar var. Bi arada un kurtlu kek tarifi fln olmuştu. Yani dediğin gibi diğer böceklerde tüketiliyo ama bu adamın elinde un kurdu olduğu için onu sormuş belliki.
Peki, afiyet olsun. Bol bol un kurdu yiyin. Arada lobster tartara gibi canlıları tüketmeyide ihmal etmeyin. Çeşitlilik olsun.

ELVERiCi1453

Pupa
Üye
Evde besleme fikri güzelmiş yazdım bunu😁😁.
Çok güzel oluyor, kafamı bi çeviriyorum duvarda mükemmel desenli bir canlı, üstelik sineklerin içinden geçiyor assassin gibi, geçenlerde bir tanesi uçan sineğin üzerine zıplayıp felç ederek aynı zamanda saliseler içerisinde kapının kirişine ağ fırlattı. Ben daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım. Mükemmel bir andı.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
çiğ halde çok kez denedim farklı şeyler ile besledikten sonra ve ya farklı un karışımlarında hiçbirinde pek bi tadı yoktu sadece tadsız bir şeyi çiğniyor gibiydim

diyar

Yumurta
Üye
ilk olarak un kurdu yenmesinde bir sakınca yoktur ikinci olarak un kurdunu pişirmeden yerseniz daha çok protein alabilirsiniz üçüncü olarak da kafasını ezip yada kesmeden direk olarak çiğnemeden tüm şekilde yutarsanız daha iyi olur ek olarak da kurdan daha çok protein almak için yataklık olarak sade kepek unu kullanmayınız karışık yataklıklar var onlardan kullanmanız ve haftada 2 kez de patates havuç veya salatalık ile besleme yaparsanız daha çok protein alabilirsiniz ama dikkat edin çok beslenmeden dolayı erken pupa
olma şansları var iyi sporlar

Son düzenleme:

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bu arada nerede üretilmiş olursa olsun un kurdu üretimi bazı problemleri yanında getirir. Güve gibi siz ne kadar dikkat etsenizde biryerlerden geliyorlar işte bu değirmenden alınan kepek olabalir çalışan işçilerin kıyafetlerinden olabilir engellemek imkansıza yakın yani. Bu nedenlerden un kurdunun içinde ne var ne yok bilemiyoruz yerken bu anlattıklarımı göz önünde bulundurun.

SaganKam

Yumurta
Üye
Acaba arkadaş un kurudun yedimi. Bende düşünmüştüm bi ara parazit falan bulaşır diye yememiştim.

Quikblade

Yumurta
Üye
çekirgede daha fazla varmış un kurdunda %45 civarı çekirgede 75 civarı şimdi baktım ama fp olarak tavuk göğsü daha ucuza denk geliyo gibi

Enesersoy45

Larva
Üye
Evet o zaman yemiştim fakat çiğ olarak değil, patates kızartır gibi yağda kızartarak yedim, eğer midem kaldırmayabilir dersen yağda yumurta ile tadını anlamazsın bile.
Abi aslında bunu hep düşünmüştüm de hiç eyleme dökmedim.
Çekirgelerin bacaklarını hep tavuk buduna benzetmiştim,çok yenilesi duruyorlar.20230821_173250.jpg20230821_181952.jpg
Çekirgeler gibi protein açısından zengin ve istilacı bir türü soykırım babında pişirip piyasaya sürsek mükemmel olmaz mıydı ya.
Markette protein takviyesi olarak çekirge bacağı cipsi falan görsem zevkle alırım
20230821_181908.jpg

Ekli dosyalar

• 20230821_173403.jpg
    20230821_173403.jpg
    40.6 KB · Görüntüleme: 10
  • 20230821_173349.jpg
    20230821_173349.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 9

Claw

Pupa
Üye
Abi aslında bunu hep düşünmüştüm de hiç eyleme dökmedim.
Çekirgelerin bacaklarını hep tavuk buduna benzetmiştim,çok yenilesi duruyorlar.
Çekirgeler gibi protein açısından zengin ve istilacı bir türü soykırım babında pişirip piyasaya sürsek mükemmel olmaz mıydı ya.
Markette protein takviyesi olarak çekirge bacağı cipsi falan görsem zevkle alırım
İnşallah bu düşüncelerini çekirgelere de söylememişsindir.