Mite ve Karıncalar Hakkında Bilgiler

KarıncaYiyen

Yumurta
Üye
Selamlar Cendsel, 1. nesil işçilere "nanitik" işçi denir. Nanitik işçiler zorunda kalmadıkça keşif yapmazlar. 2. nesli yetiştirirler. Bu sebeple yapılacak outworld sağlıklı olmaz. Koloninin biraz daha büyümesini beklemek daha doğru olacaktır :)
kullanılan test tüpü boyutu messor için 16x160 uygun mudur ?

KarıncaYiyen

Yumurta
Üye
462CC0B6-B7C9-4296-8A51-E494D29815D1.jpegSatın alacağım bir site Messor kraliçe ve 5 işçi için bunu önerdi ama sizin söylediklerinize göre tüp daha mantıklı geliyor

EgzotikHane

Yumurta
Üye
İlk önce mite konusuna değinmek istiyorum. Bir çok hobici dostumun ve Tuğkan abinin anlattığı gibi hava sirkülasyonu ve temizlik en önemli detaylar. Bu konuları baştan sona yazmicam. Sadece nasıl kurtulabiliriz onu anlatıcam. Mitelardan kurtulmanın en önemli 2 yöntemi var.
1. HAVA SİRKÜLASYONUNU ARTIRMA
Kapalı bir outworldün var diyelim kapağını açıp karıncaların kaçmasını önlemek için pudra sürerek kapağını açık bırak​
2. LİMON
1. adımı yaptıysan bu adımla beraber mite lanetinden kurtulaman çok yüksek ihtimal olucak.​
Outworlde yarım limon koy bu şekilde kesin bir sonuç alırsın diye düşünüyorum.​
Tuğkan abinin videosunun linkini koyuyorum​
protein çeşitliliği için neler kullanabiliirm
Un kurdu, Morio kurdu, Tartara, Dubia, Lobster, Posticus, Chopardi türlerini kullanabilirsin veya haşlanmış yumurta beyazını kullanabilirsin hobiye ilk başladığım zamanlarda yumurta beyazı kullanıyordum ama böcekler ve kurtlar kadar verim vermiyor tabiikide

Son düzenleme:

NOVAS34

Yumurta
Üye
protein çeşitliliği için neler kullanabiliirm
Koloni baslarında un kurdu morio kurdunu parcalayip verebilirsin canlı atma zaten koloni az olduğu için strese girebilir. Eğer canlı yem beslemede problem yaşamiyosan karma besleme öneririm.hasatçı oldukları için muhabbet kusu yemi verebilirsin

AhmetBulutsun

Yumurta
Üye
Artı olarak bazı sineklerin üstünde mite bulunuyor sinekle besleme yaparken dikkatli ol
Selam. Bugün karasinek yakaladım ve koloniye attım hemen yok ettiler. 1000 işçili messor kolonisi. Bi sorun olmamıştır umarım. Erken tespit nasıl yapabilirim?

fureagle

Pupa
Üye
Selam. Bugün karasinek yakaladım ve koloniye attım hemen yok ettiler. 1000 işçili messor kolonisi. Bi sorun olmamıştır umarım. Erken tespit nasıl yapabilirim?
karasinek şöyle bir sorun teşkil ediyor;eğer böceğin üstünde kimyasal ilaç varsa bu koloninizin sonu olabilir,karsineği evde üretim yapılıp verilmesi tavsiye ediyorum şahsen çünkü bu herzaman bir risk teşkil ediyor ve bence koloniyi riske atmaya deymez.Mite konusu ise bence öldürdükten sonra makro kamerayla bakabilirsin belki görünür daha önce ben vermedim hiç.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Karasinekler verilmesini çok tavsiye ettiğimiz bişey değil ancak ilk zamanlarımda bende veriyordum. Karasineği aldıktan sonra önce üstünü kontrol ediyordum üstüne yapışmış parazit gibi şeyler olabilir diye, genelde kırmızı olurlar. Sonra eğer yoksa ben dondurucuda 1 saate yakın tutar ardından çözünmesini bekler verirdim. hiç bir sıkıntı çıkmamıştı ancak oldukça risklidir,canlı yem almanız risk almanızı önler.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Selamlar; kara sinek, yapısı gereği toksin ve kirli bir canlıdır. Dondurularak veya arındırılarak halledilebilecek bir riske sahip değil. Kara sineğin morfolojisi gereği zaten toksin bir canlıdır. Büyük risk içerir, vermemenizi tavsiye ediyorum