Bir Örümceğin Zehirli Olduğunu Nasıl Anlarım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

155163solgun

Yumurta
Üye
merhaba bu aralar çok örümcek görüyorum ister istemez elime alıyorum ama zehiri olup olmadığını bilmiyorum etrafım arazi olduğu için çok hayvan var ve onlara samimi bir şekilde yaklaştığım için beni tehdit olarak algılamıyorlar ama zehirlilermi bilmiyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Ben kendi söylediğimi destekleyen makale ve vikipedia sayfasını paylaştım siz de kendi söylediğinizi destekleyen herhangi bir yazılı kaynak paylaşırsanız tartışma daha sağlıklı olur.
Ayrıca @Yetkin in ofansif bir tavır sergilediğini düşünmüyorum

phawula

İşçi Karınca
Üye
Abicim sindirim enzimleri evet dokulara zarar verir, parçalarlar ama zehir değildir her dokuya zarar veren şey zehir değildir bu familyada zehir olmaması zehir bezleri olmaması olarak geçiyor bu durumda tek yapmanız gereken bazılarının zehir bezlerinin olduğunu gösteren bir makale
atmak
Tarzım konusunda ofansif geliyor olabilir fakat kesin sen doğrusun ben yanlışım gibi bir durum yok benim bu zamana okuduğum kaynaklara göre dediğiniz yanlış görünüyor dediğim gibi bu forumda çok fazla dayanaksız argüman üretiliyor bu nedenle böyle durumlarda kaynak istiyorum her zaman sizden de istediğim bu

Ve birde sadece sizin için söylemiyorum genelde çok yapan var ama bir tartışmada ben bu kadar zamandır yapıyorum, ben şunları besledim ettim tarzı şeylere girilmesin bir kişinin ne kadar zamandır hobiyle uğraştığı ile ne kadar bilgili olduğunu illa bir bağlantısı olmaz ve oldukça alakasız oluyor
Bir canlı hücredeki tepkimelerin neredeyse tamamı yeterince hızlı olabilmek için enzimlere gerek duyar.
Zaten canlıda bizim zehir dediğimiz şey onun için zehir değil sindirimi kolaylaştıran bir enzimdir.

Zamanla evrimleşmiş olan bu canlıların kimisi zehir bezlerini kaybetmiş kimisi ise evrimleşmesini daha farklı şekilde tamamlayıp bu şekilde bir yöntemle avlanıyor olamaz mı ? Sonuçta Yılan ve kertenkele de evrimleşme sonucu farklı türler ortaya çıkarak kimisi uzuvlara sahip olmuş kimisi olduğu gibi yoluna devam etmiş. Çok kesin konuşuyorsunuz. Attığınız yazılar da bile adamlar en altta kesinlik belirtmemişler. Genelleme yapmışlar.

Son düzenleme:

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
konu iyice dağılmasın diye zehir nedir açıklamayacağım fakat bu konuda bir araştırma yapmanız lazım
Daha çok yazmayacağım ana konuya gelirsek uloboridae familyası ve bunun dışındaki adlarını tam hatırlamadığım birkaç tür zehirsiz benim okuduğum makalelere göre durum böyle bende dediğiniz şeyi araştıracağım makale atacak olursanız onu da okuyacağım

phawula

İşçi Karınca
Üye
Kankam ben kimyagerim zehrin ne olduğunu biliyorum merak etme :)
uloboridae familyasının atalarına bakarsanız süreci daha net anlarsınız.
Attığınız şeyler hipotez. muhtemelen çoğunu sadece bugün gördünüz. neyse sıkıntı yok. Konu gereksiz uzadı. Birbirimizi anlamamış ya da anlatamamış olabiliriz.

iyi forumlar.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
Kankam ben kimyagerim zehrin ne olduğunu biliyorum merak etme :)
uloboridae familyasının atalarına bakarsanız süreci daha net anlarsınız.
Attığınız şeyler hipotez. muhtemelen çoğunu sadece bugün gördünüz. neyse sıkıntı yok. Konu gereksiz uzadı. Birbirimizi anlamamış ya da anlatamamış olabiliriz.

iyi forumlar.
Abicim konu buysa bende biyoloji okuyorum zehirden bahsettiğim şey hayvanlardaki zehirler yazdığımız şeyler makalelerde yazılan şeyler ister bugün görmüş olalım ister uzun zaman önce (bunu da nerden çıkardığınızı bilemiyorum yine uzun zamandır yapıyorum mevzusunun devamı sanırım) aksi görüşünüz varsa kaynağınızı atarsınız bakarız şuana kadar tartıştıklarımız sadece boşa çünkü hiçbir şey atmıyorsunuz boşa tartıştığımız için yazmayacaktım fakat uzatmaya devam ediyorsunuz dediğim gibi bi bildiğiniz varsa kaynağı atın sadece biz de öğrenmiş olalım

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
Ve tekrardan belirteyim ben haklıyım tavrında davranmıyorum eldeki delile göre konuşuyorum bu nedenle sizden de kaynak istiyorum atarsanız evet siz haklıymışsınız deriz

phawula

İşçi Karınca
Üye
Agacım attığınız şeyler hipotez diyorum, hipotezinde ne olduğunu mu açıklayayım.
Tamam neyse ne uzatmaya gerek yok haklısınız diyelim uzamasın.
Sen benim ölen tarantula için de ağa dolanmadığı konusunda gereksiz muhabet yapmıştın. Sana ağa dolandı diyordum yok dolanmaz diyordun.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
Siz benim yazdıklarımı tam okumuyorsunuz hiç o olayda da "kesin nedeni ne bilmiyorum ama bu olabilir buna dikkat edin" demiştim bunda da "benim gördüğüm makaleler bunu diyor sizin okudğunuz ne diyor görelim gerçeği öğrenelim" diyorum ben haklıyım demiyorum bunu 50 defa tekrar ettim o konu da da burda da fakat egonuz sizinle sağlıklı iletişim kurmama engel oluyor masajlarımı okumuyorsunuz bile ne desem ben bu kadar zamandır yapıyorum şu türlere baktım şu işi yapıyorum diyorsunuz ve ya siz dünkü bebesiniz ne bilirsiniz gibi bir tavra bürünüyorsunuz hiçbir kaynak olmadan kusura bakmayın ama isterseniz benim yaşımdan daha uzun süredir hobide olun sizin dediğinizi değil makalelerde yazanlar bilimin gerçek saydıklarıdır benim ve ya sizin görüşünüz hiçbir şeyi değiştirmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...