Ant Nuptial Flight Predictor

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Heves kırmak gibi olmasın ama o tarz uygulamalar işe yaramaz. Konu başlığındaki uygulama da bir işe yaramıyor. Uçuşlar coğrafyaya, türe, hava durumuna, kolonilerin yapısına göre ciddi ölçüde farklılık gösterir.

efetrhan

Pupa
Üye
Heves kırmak gibi olmasın ama o tarz uygulamalar işe yaramaz. Konu başlığındaki uygulama da bir işe yaramıyor. Uçuşlar coğrafyaya, türe, hava durumuna, kolonilerin yapısına göre ciddi ölçüde farklılık gösterir.
hocam ben rüzgar,nem,hava basıncı gibi faktörler için takip ediyorum. eğer çıkmayacağım varsa ordaki verilere bakıp ona göre hareket ediyorum. fakat geçen istanbulda fırtınalı yağmur yağmıştı gece boyunca hatta twitterda bile gündem oldu. o gün %1-10 arası bir değer gösteriyodu fakat kraliçe patlaması olmuştu bu gibi durumlarda kendi bilgilerime dayanarak hareket etmek en mantıklısı tabi. ama dediğim gibi yararlı olarak kullanmak bizim elimizde olduğunu düşünüyorum.

Umudu

Pupa
Üye
Bölgesel kullanıcı verilerinden belki olabilir o zaman, ama o kadar veriyi de toplamak çok mümkün olmaz heralde 😅

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam ama mesela dışarı çıkıp kraliçe aramak istediğimiz zaman iki şeyi kontrol ediyoruz. Sıcaklık ve nem, ona bakarsanız aslında bu da çok değişken içeren olanaksız bir mantık. Bence o gün aramaya çıkacaksak bu uygulamayı dikkate alabiliriz ya.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam ama mesela dışarı çıkıp kraliçe aramak istediğimiz zaman iki şeyi kontrol ediyoruz. Sıcaklık ve nem, ona bakarsanız aslında bu da çok değişken içeren olanaksız bir mantık. Bence o gün aramaya çıkacaksak bu uygulamayı dikkate alabiliriz ya.
Tek şeyi dikkate alıyorum o da rüzgar.

JediBurak

Yumurta
Üye
Arkadaşlar bu uygulamayı forum üzerinde bikaç defa gördüm ve yükledim ama pek anlayamadım kullanan varsa yardımcı olabilir mi şuanlık ss de attım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar şimdi hepsini anladım çeviriden baktım silmeyi bilmediģim için konu kalıcak malesef fakat uygulamayı bilmeyenler de öğrenmiş olsunlar
dün %75 di çıktım 3 saat aradım ama bulamadım fasa fıso gibi gelmeye basladı uygulama

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-13-10-11-44-323_au.com.bitbot.nuptialflight.jpg
    Screenshot_2022-07-13-10-11-44-323_au.com.bitbot.nuptialflight.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 18

1eceinel

Yumurta
Üye
Hocam ben 4 günlüğüne akhisar a bakar mısınız

AsEtAxT

Larva
Üye
Karadenizi sel götürüyor beyler dün orduda sağanak varmış sanırım Giresun'a gelmeside pek uzun sürmez :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220713-114732.jpg
    Screenshot_20220713-114732.jpg
    26.3 KB · Görüntüleme: 14

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Screenshot_20220713-115145.jpg
Bugün bi' şanslı gibiyim he? 😎

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Zaten bu uygulama da rüzgarı, hava basıncını dikkate alıyor.
Uygulamanın verdiği ihtimale göre arama yapmam. Çünkü kimi tür az nemde ve yüksek sıcaklıkta uçarken kimi türler de yağmur sonrası gibi yüksek nemde uçuş yapıyor. Cataglyphis ve Messor kıyası yapabilirsin. Onun için yüksek sıcaklık ve az nem varken %1 ihtimal verdiğinde, dışarıya çıkıp Cataglyphis bulabilirim. Civarımda belki çok fazla Cata kolonisi vardır ve yüzlerce kraliçe bulacağım? Dediğim gibi rüzgarın az olduğu her zaman kraliçe bulunabilir sezon içerisinde. Onun için tahminlerin bir önemi yok benim açımdan.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Uygulamanın verdiği ihtimale göre arama yapmam. Çünkü kimi tür az nemde ve yüksek sıcaklıkta uçarken kimi türler de yağmur sonrası gibi yüksek nemde uçuş yapıyor. Cataglyphis ve Messor kıyası yapabilirsin. Onun için yüksek sıcaklık ve az nem varken %1 ihtimal verdiğinde, dışarıya çıkıp Cataglyphis bulabilirim. Civarımda belki çok fazla Cata kolonisi vardır ve yüzlerce kraliçe bulacağım? Dediğim gibi rüzgarın az olduğu her zaman kraliçe bulunabilir sezon içerisinde. Onun için tahminlerin bir önemi yok benim açımdan.
Evet haklısınız, gerçekten işe yaramadığını türlere göre değişkenlik gösterdiğini bende söylemiştim. Mesela bugün bi' Tetramorium bulmak istiyorum, bence o zaman uygulamaya bakıp ufak bi' fikir sahibi olabilirim bugün ki aramamdan

efetrhan

Pupa
Üye
Evet haklısınız, gerçekten işe yaramadığını türlere göre değişkenlik gösterdiğini bende söylemiştim. Mesela bugün bi' Tetramorium bulmak istiyorum, bence o zaman uygulamaya bakıp ufak bi' fikir sahibi olabilirim bugün ki aramamdan
nem ve rüzgar seviyesini görebileceğimiz bir kaybak olmadığı için uygulamaya bakıyorum ben
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben 4 günlüğüne akhisar a bakar mısınız
akhisarda 2 hafta her gün gezdim patikalarda hiçbişey bulamadım cataglyphis dışında

egemen1273

Yumurta
Üye
Valla gelebilirsiniz tanışmış oluruz hem marketteyken aklıma şöyle birşey geldi youtube da karınca tuzagı diye bişey gördüm ışıklı bişeydi o tarzda bişey yapsam ben gelir mi acaba hem fazla gelirse sizlere de gönderirim kargoyla
İse yardımı hocam bende gördüm

Anıl07

Yumurta
Üye
1 sefer deneme fırsatım oldu ama şehirin içinde olduğum icin işe yaramamış olabilir 30 dk da falan sadece 1 kelebek geldi