Afrika Dev Salyangozu Kalsyium İhtiyacı

MRgecko

Yumurta
Üye
Afrika dev salyangozu almayı düşünüyorum aklımda bir soru var kalsyium ihtiyacını nasıl karşılamalıyım yedi şeylere kalsiyum mu eklemeliyim yoksa kalamar kemiği mi koymalıyım?
nem ne kadar olmalı % kaç nem ister?

ToxiTkAn

İşçi Karınca
Üye
Afrika dev salyangozu almayı düşünüyorum aklımda bir soru var kalsyium ihtiyacını nasıl karşılamalıyım yedi şeylere kalsiyum mu eklemeliyim yoksa kalamar kemiği mi koymalıyım?
Kalamar kemiği koymalısınız diye biliyorum ben tecrübe ettiğim bir canlı değil

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Kuşlar için satılan kalamar kemiklerinden teraryuma koyarsanız kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır.

Umudu

Pupa
Üye
Sanırım salyangozlar için yumurta kabuğu ile kalsiyum sağlandığını da duymuştum. Daha iyi bilen biri de onaylarsa bu şekilde de karşılayabilirsiniz.

MRgecko

Yumurta
Üye
peki ne kadar spreylemeliyim? yada nem oranı % de kaç olmalı?

Tugraaaaaaa

Yumurta
Üye
Kanka merhaba afrika saylangozu besliyorum bende daha yavruyken aldığında marul salatalık gibi şeylerle beskemelisin petshopa gittiğinde kalamar kemiği ve kalamar kemiği tozu almalısın ondan sonra yediği marulun üstüne bir bıçak yardımyla biraz kalamar kemiği tozundan serpiştirmelisin diğer kalamar kemiğinide yuvanın içine köşeye bir yere koymalıaın nem derecesi olarkta bir parfüm şişesi gibi bir şeye u doldurup hergün toprağını çamur olmiyacak şekilde nemlendirmelisin birde toprak olarak hindistan cevizi toprağı kullanmalısın eğer birşey aklınıza takılırsa bana sorabilirsin :)

Esnn

Yumurta
Üye
kalamar kemiği koyabilirsin veya ezilmiş yumurta kabuğunu yiyeceklerinin üstüne serpebilirsin