Yunus'un Kızıl Bereli Askerleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yunusemree

Yumurta
Üye
Herkese Merhaba! Ben kendi günlük hakkımı cataglyphisler hakkında kullanmaya karar verdim daha çok noduslar hakkında ilerlemeyi düşünüyorum bu yüzden günlük ismini kızıl bereli askerler koyma kararı aldım. Hem kendi keyif aldığım için hem de forumda cataglyphisler hakkında çok bi konu göremedim. Şimdi konuya gelirsek elimde şu an sadece 2 nodus kraliçem var 1 ve 2 olarak aşağıya neler yaptığımı anlattım. İsim önerilerine açığım 😃

1. si aliexpress den aldığım alçı tüp de deniyeceğim beslenme alanına şuanlık bağlı her gelişmeyi sizinle paylaşıcağım.
cata nodusss 2.jpgcata nodusss 3.jpgcata nodusss 1.jpg

2. si bi ytong formicaryum ve normal tüp var istediği yerde durması için böyle yaptım ama bir tane daha nodus bulursam bu karıncanın tüple bağlantısını keserim sadece ytong olur buda beslenme alanına bağlı. bununda her gelişmesini paylacacağım
cata nodus 1.jpgcata nodus 22.jpg

wlakenn

Yumurta
Üye
İşçi eklemeyi düşünüyomusunuz ? Sıcaklığı neyle sağlıycaksınız havalar yavaştan soğumaya başliycak çünkü ? Bu arada alçı tüpte cata dan ciddi verim alıyolar başarılar takipteyim 🙂

Yunusemree

Yumurta
Üye
İşçi eklemeyi düşünüyomusunuz ? Sıcaklığı neyle sağlıycaksınız havalar yavaştan soğumaya başliycak çünkü ? Bu arada alçı tüpte cata dan ciddi verim alıyolar başarılar takipteyim 🙂
İşci eklemesi için ilk önce yerlerine alışmalarını bekliycem işcileride her boydan sadece 1 koloniden toplamayı planlıyorum her gelişmeyi anlatıcam deneyerek görcem. Isı için babama danıştım ısıtıcı kablo işini görür senin dedi ısı içinde birşeyler ayarlamaya çalışcam şuanda güneşin güzel biçimde geldiği bir yere koydum orada bir süre idare ederler.

Yunusemree

Yumurta
Üye
Biraz daha araştırma yaptım ve karıncanın tüpe alışması için tüpü kapatmak ve yumurtlayıp hemde yumurtalarını büyütünce açmak öneriliyor bende öyle yapıcam her ikisininde beslenme alanıyla bağlantısını kesicem.

Yunusemree

Yumurta
Üye
Bir gelişme var alçı tüpte olan nemli yerde durmaya başladı artık pamuğu çekiştirmiyor ytong ve tüpteki ise tüp ile ytongun arasında geziniyor yer beğenmeye çalışıyor galiba kaçma eylemi hissetmedim pek.

Yunusemree

Yumurta
Üye
Güncelleme: işci eklemesini 2 kraliçe içinde denedim ikisindede işci saldırdı. Forumda geçen bir yazı gördüm işcinin kraliçeyi unutması için biraz zaman geçmesini bekleyin tarzı bir şey, birde öyle denerim belki. Şimdilik bu kadar iyi geceler diliyorum herkese 😃🙂

Yunusemree

Yumurta
Üye
Maalesef ytong formicaryumda bulunan kraliçe öldü nedeni hakkında en ufak fikrim yok sağlık olsun elimde halen bir adet kraliçe var kim bilir belki birtane daha buluruz...
Isıtıcı ped aldım yaklaşık 35 36 derece sıcaklığa erişe biliyor çok uzun süre açık kalırsa daha da çıkıyor tabi test tüpünün ufak bi kısmı temas edecek şekilde yerleştirdim.

ısıtıcı ped

Ekli dosyalar

• resim_2023-08-18_151541364.png
    resim_2023-08-18_151541364.png
    190.3 KB · Görüntüleme: 21

Yunusemree

Yumurta
Üye
Elimde kalan son kraliçe öldü. Artık buraya paylaşacak bir şey kalmadı nodus uçuşları da bitti bu sene bidaha bulamam. Okuyan herkese teşekkür ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...