Yumurtalar gelişmiyor ne yapmalıyım

Sekmen

Yumurta
Üye
İki kraliçe karıncam var. İki karıncayı bir gün arayla bulup deney tüpüne koydum.(karıncaları bulalı 40 gün oldu) karıncalarımdan ilki iyi bir şekilde yumurtladı ve şu an larva halindeler. İkinci karıncayı ise birinci karıncadan bir kaç gün sonra yumurtlamasına rağmen yumurtaları hiç gelişmedi ilk günkü gibi duruyorlar. Bu durum için şekerli su takviyesi falan yapmalımıyım

Orınç

Yumurta
Üye
İkincisinin türüne? Bende messor var benim yumurtalarda öyle ne yapacağım hakkında bi bilgim yok umarım büyütürüz.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Türe göre değişebilir ama fully claustral türler baya dayanabiliyor besin takviyesi olmadan.
Öyle iki hafta daha fazla dayanmalık da değil 4 ay fazladan aç kalan messor gayet de hayatta kalıyor ki muhtemelen çok daha fazlasına dayanabilirler.

Orınç

Yumurta
Üye
Türe göre değişebilir ama fully claustral türler baya dayanabiliyor besin takviyesi olmadan.
Öyle iki hafta daha fazla dayanmalık da değil 4 ay fazladan aç kalan messor gayet de hayatta kalıyor ki muhtemelen çok daha fazlasına dayanabilirler.
Yani sadece beklicez.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Yani sadece beklicez.
Eğer haftada 1 defa gibi uzun aralıklı bir kontrolünüz varsa ve havalar 20 derece üstüyse yumurtalar gelişecektir. Kraliçeye besin verip vermemek size kalmış. Vermenin zararı olmaz ama olmasa da olur.

exxper

Larva
Üye
Eğer haftada 1 defa gibi uzun aralıklı bir kontrolünüz varsa ve havalar 20 derece üstüyse yumurtalar gelişecektir. Kraliçeye besin verip vermemek size kalmış. Vermenin zararı olmaz ama olmasa da olur.
Suda sorun olabilir. Bu şartlar sağlanıp yinede gelişim yoksa besin takviyesi denenmeli başka çıkar yol yok

Sekmen

Yumurta
Üye
Çok teşekkürler. İkiside messordu biraz daha bekleyeceğim olmazsa şekerli su vermeyi planlıyorum

Orınç

Yumurta
Üye
Suda sorun olabilir. Bu şartlar sağlanıp yinede gelişim yoksa besin takviyesi denenmeli başka çıkar yol yok
Tüp kırıldığından beri değiştirmedim tüpü susuzluktan olabilirmi?