ytong formikaryum

Gökdennz

Larva
Üye
Merhabalar solenopsis fugax türü için ytong formikaryum yapmak istiyorum. Küçük bir tür olduğu için kaçma ihtimaline karşın bir şey var aklımda. Oluşacak küçük deliklerden kaçmasını engellemek için üst yüzeyinin çevresine silikon sıkıp üstüne de aynı boyutlarda cam parça koymak istiyorum. Camdan ytong taşına vidayla sabitlersem silikon ve cam arasını sıkıştırıp boşluk kalmasını engelleyebilirim? Mantıklı mı sizce çünkü tüp içinde bakmak hoşuma gitmiyor çok fazla?

Gökdennz

Larva
Üye
Bir sorun yaşar mıyım cevap gelmedi için üste çıksın diye cevap yazıyorum.

Emir123

Majör Karınca
Üye
Merhabalar solenopsis fugax türü için ytong formikaryum yapmak istiyorum. Küçük bir tür olduğu için kaçma ihtimaline karşın bir şey var aklımda. Oluşacak küçük deliklerden kaçmasını engellemek için üst yüzeyinin çevresine silikon sıkıp üstüne de aynı boyutlarda cam parça koymak istiyorum. Camdan ytong taşına vidayla sabitlersem silikon ve cam arasını sıkıştırıp boşluk kalmasını engelleyebilirim? Mantıklı mı sizce çünkü tüp içinde bakmak hoşuma gitmiyor çok fazla?
Fugax tüpde bakılır ytong veya 3d kullanırsan sabaha kaçmış olur koloni.
Tüp yetmiyorsa 2. tüpü tak çoğaltıcı ile ben tek tüpde 400 işçiye kadar bakabildim Outworld olmadan

Gökdennz

Larva
Üye
Fugax tüpde bakılır ytong veya 3d kullanırsan sabaha kaçmış olur koloni.
Tüp yetmiyorsa 2. tüpü tak çoğaltıcı ile ben tek tüpde 400 işçiye kadar bakabildim Outworld olmadan
Gerçekten o kadar küçükler mi ya. O zaman Tuğkan abinin tüp ve borularla oluşturduğu formikaryum gibi bir şey yapabilirim en fazla teşekkür ederim. Ben şahsen tek tüpte o kadar işçi tutmam, olmadığından değil benim gözüme hitap etmemesinden. Cevabın için teşekkür ederim efenim.

Gökdennz

Larva
Üye
Ytong yerine 3d baskılı model kullanın elinizde yazıcı yoksa internette ucuza satılıyor hem yutongdan daha estetik duruyor
Kendi tasarladığım bir şey olmasını istediğim için öyle bir şeye girişmek istedim de zaten kullanışlı değilmiş anlaşılan bu türe göre teşekkür ederim. 3d kendim tasarlarım biliyorum fakat 3d yazıcım yok maalesef.

Emir123

Majör Karınca
Üye
Gerçekten o kadar küçükler mi ya. O zaman Tuğkan abinin tüp ve borularla oluşturduğu formikaryum gibi bir şey yapabilirim en fazla teşekkür ederim. Ben şahsen tek tüpte o kadar işçi tutmam, olmadığından değil benim gözüme hitap etmemesinden. Cevabın için teşekkür ederim efenim.
ce7e4988-7c18-4ca4-8dd4-d10839585d38-jpeg.27935

Gökdennz

Larva
Üye
Solenopsis her kraliçe yumurta vermez, şuan ısıtırsan belki ama genelde 7 eşleşmiş kraliçeden 1 tanesi koloni kuruyor
Ne türmüş bu reis ya :D şu an ısıtıcı ped alırsam halledebilirim sanırım çok teşekkür ederim bilgilerin için. 25 26 derece yapsam yeterli olur sanırsam.

Emir123

Majör Karınca
Üye
Ne türmüş bu reis ya :D şu an ısıtıcı ped alırsam halledebilirim sanırım çok teşekkür ederim bilgilerin için. 25 26 derece yapsam yeterli olur sanırsam.
bir solenopsis için ısıtıcı alma bence, biz genelde 10 20 tane toplarız 1-2 tane koloni kurar şansın çok yüksek değil. 26-28 derece uygun

Gökdennz

Larva
Üye
bir solenopsis için ısıtıcı alma bence, biz genelde 10 20 tane toplarız 1-2 tane koloni kurar şansın çok yüksek değil. 26-28 derece uygun
Sanırım başlayamadım ben hobiye o zaman yeni bir türün uçuşunu kovalamam lazım. Bendeki kraliçe de koloni yapacak şans bende yoktur yinede deneyeceğim ama. Çok sağol:)

darkness

İşçi Karınca
Üye
dostum fugaxların yumurtası çok küçük mü? sanırım kraliçem yumurtlamış bu sabah fark ettim aşırı küçük 5 6 tane topçuk gibi şeyler ile uğraşıyordu? emin değilim ama pamuk da olabilir aşırı küçüklerdi.
Aynı sorunun konusunu açmışsınız.

Son düzenleme: