Ytong Formikaryum Denemelerim

Ünal

Larva
Üye
Güzel duruyo baya

Muhammet18

Pupa
Üye
Çok güzel olmuşlar böyle formicarium lar isterim bende

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye

Teodora

Yumurta
Üye
Gayet güzeller fakat sadece 1. için bir şey belirteceğim o da nem kısmı. Formikaryuma göre bir tık küçük kaçıyor. Dikdörtgendense kare formikaryum daha elverişli olur.
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Hocam 1. formikaryum ilk denememdi ve elimdeki messor kolonisini transfer ederim diye düşünmüştüm fazla nem istemez diye ama diğer odaları kapatıp sadece nemli kısımı kullanabilirim sanırım.

npc_Tetra

Yumurta
Üye
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Hocam 1. formikaryum ilk denememdi ve elimdeki messor kolonisini transfer ederim diye düşünmüştüm fazla nem istemez diye ama diğer odaları kapatıp sadece nemli kısımı kullanabilirim sanırım.
Odaları nasıl kapatıyorsunuz anlatır mısın bende öğrenmek istiyorum

Teodora

Yumurta
Üye
hocam alçı yardımıyla kalıcı olarak kapatmayı düşünüyorum açıkçası ama kullanmak istiyorsanız oda girişlerini küçük yapıp pamuk vs. yardımıyla da kapatabilirsin en büyük formikaryumda öyle yaptım 2 parça arasındaki tünelleri pamuk ile kapayıp 2. kısmı formikaryum dolduktan sonra açmayı planlıyorum.

Berk1497

Pupa
Üye
Gayet güzeller hocam elinize sağlık. Ancak bunlar için çok ciddi işçi sayılarında bulunan koloniler lazım. Erkenden küçük kolonileri heves edip taşımanızı hiç tavsiye etmiyorum. (ben yaşadım ordan biliyorum) 😄 +500 işçili Crematogaster kolonimi çok da büyük olmayan bir ytong formikaryuma taşıdım ama çok büyük geldi ve ciddi sıkıntı yaşadılar 😅