Yeniyim,yardım gerek

FxBurpy

Yumurta
Üye
Merhabalar,Bende bu hobiye başlamayı düşünüyorum lakin bir kaç sorum var, şuan 11 şubat kraliçe karınca bula bilirmiyim bu zamanda?Bulsam burda türünü belirlememde yardımcı olucak varmıdır?Birde henüz başlamadığımdan mütevvelit komik bir soru ola bilir ama eğer koloni çok büyürse ne olucak? Çünki Tuğkan abinin videosundan doğaya bırakılırsa büyük ihtimalle uyum sağlamayıcakları söyledi

Claw

Majör Karınca
Üye
Şuan karınca bulmanız çok zor ama Nisan'da çok rahat bulursunuz. Bulursanız cins bilgisi için forum size yardımcı olacaktır. Koloni çok büyürse tüp ekleyip kendinizin bakmasını eğer bakamaz iseniz başka birine vermenizi, eğer doğaya bırakmayı düşünüyorsanız hiç başlamamanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biz bunları sıkılınca veyahut da bakamayınca doğaya bırakmak için almıyoruz ve doğada adapte olmaları çok zor.

Son düzenleme:

FxBurpy

Yumurta
Üye
Şuan karınca bulmanız çok zor ama Nisan'da çok rahat bulursunuz. Bulursanız cins bilgisi için forum size yardımcı olacaktır. Koloni çok büyürse tüp ekleyip kendinizin bakmasını eğer bakamaz iseniz başka birine vermenizi, eğer doğaya bırakmayı düşünüyorsanız hiç başlamamanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biz bunları sıkılınca veyahut da bakamayınca doğaya bırakmak için almıyoruz ve doğada adapte olmaları çok zor.
Tamamdır,Teşekkürler nisana kadar vaktim var madem ben o zamana kadar tam kararımı veririm, Yeniden teşekkürler

Claw

Majör Karınca
Üye
Tamamdır,Teşekkürler nisana kadar vaktim var madem ben o zamana kadar tam kararımı veririm, Yeniden teşekkürler
Sizi hobiden soğutmak gibi bir amacım yok büyük kolonilere bakmak aşırı zor bir şey değil. Koloni boyutu arttıkça verdiği keyif de fazla oluyor.

FxBurpy

Yumurta
Üye
Sizi hobiden soğutmak gibi bir amacım yok büyük kolonilere bakmak aşırı zor bir şey değil. Koloni boyutu arttıkça verdiği keyif de fazla oluyor.Y

Yok soyumadım halen meraklıyım,Sadece bir kaç soru sorucam,Mesela nisanda kraliçe bulursam eğer ve normal şekilde büyütersem, ne zaman çok büyür koloni ve çok büyümek derken mesela ne kadar fazla ola bilir ? artık aşırı fazla olmuşsa dahada büyümesini engelleye biliyoruzmu?Ve maliyetli oluyormu?BU arada Türk değilim Azerbeycanlıyım yazım hatası yapıyorsam kusura bakmayınız.

Son düzenleme:

tRushElites

Yumurta
Üye
Bir kraliçenin sizin düşündüğünüz gibi "bakılamayacak seviyede büyük" bir koloni kurması için yıllar gerekiyor yani şu an bunları düşünmeniz için erken diye düşünüyorum öncelikle başlangıç için iyi bilgiler edinmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Büyümesini engelleme sorusuna gelirsek karıncalara ne kadar besin verirseniz koloni olduklarında o kadar hızlı çoğalırlar düz mantık olarak.Verdiğiniz besinlere, stres düzeyine vb. etkileyebilecek birçok faktör var elbette.

FxBurpy

Yumurta
Üye
Bir kraliçenin sizin düşündüğünüz gibi "bakılamayacak seviyede büyük" bir koloni kurması için yıllar gerekiyor yani şu an bunları düşünmeniz için erken diye düşünüyorum öncelikle başlangıç için iyi bilgiler edinmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Büyümesini engelleme sorusuna gelirsek karıncalara ne kadar besin verirseniz koloni olduklarında o kadar hızlı çoğalırlar düz mantık olarak.Verdiğiniz besinlere, stres düzeyine vb. etkileyebilecek birçok faktör var elbette.
Anladım,Teşekkürler :)