İnceleniyor Yardımseverlik ve bağış konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yusuf

Yumurta
Üye
3 ayda bir karınca çiftliğim ve twicht elraenn ekibi olarak aramızda bağış toplayıp kimsesiz,yardıma muhtaç insanlar,sokak hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları için bağış yapabiliriz hem toplumsal olarak hemde tüm kutsal dinler için çok güzel bir iş yapmış oluruz tabi ki maddi durumu yeten arkadaşların desteklemesinden yanayım maddi durumu olmayan insanlarımıza kesinlikle baskı ve psikolojik şiddet yapmamalıyız

İyi forumlar muck <3

Yusuf

Yumurta
Üye
Bağış için valilik izni gerekiyor diye biliyorum.
Sıkıntı olmaz hayırlı bir iş yapacağımız için izin almak zor olmaz ayrıca bağışları twicht üzerinden de yapabiliriz parayı nerede ve nasıl toplayacağımız işin en kolay kısmı asıl mesele başta TuKan abi olmak üzere bu işe büyük bir ilgi ve destek olmalı... <3

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
Sıkıntı olmaz hayırlı bir iş yapacağımız için izin almak zor olmaz ayrıca bağışları twicht üzerinden de yapabiliriz parayı nerede ve nasıl toplayacağımız işin en kolay kısmı asıl mesele başta TuKan abi olmak üzere bu işe büyük bir ilgi ve destek olmalı... <3
Tabii ki izin alma konusu falan nasıl işliyor, orasını bilemiyorum. Ancak büyük bir sorumluluk gerektiren bir iş bence uğraşmak istemeyecektir.

Neixtro

Yumurta
Üye
Kanka adam kaç aydır çekiliş yapacak bir sürü karma karışık durumlar var. Üstüne bir de bağış kampanyası düzenleyip onunla da mı uğraşsın. Yardım etmek isteyen zaten bağış kampanyası beklemeden yardımını yapar ama sen bilirsin.

Zodex

Yumurta
Üye
3 ayda bir karınca çiftliğim ve twicht elraenn ekibi olarak aramızda bağış toplayıp kimsesiz,yardıma muhtaç insanlar,sokak hayvanlarının bakımı ve ihtiyaçları için bağış yapabiliriz hem toplumsal olarak hemde tüm kutsal dinler için çok güzel bir iş yapmış oluruz tabi ki maddi durumu yeten arkadaşların desteklemesinden yanayım maddi durumu olmayan insanlarımıza kesinlikle baskı ve psikolojik şiddet yapmamalıyız

İyi forumlar muck <3
Bu çok çok çok iyi bir fikir dostum

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Kanka adam kaç aydır çekiliş yapacak bir sürü karma karışık durumlar var. Üstüne bir de bağış kampanyası düzenleyip onunla da mı uğraşsın. Yardım etmek isteyen zaten bağış kampanyası beklemeden yardımını yapar ama sen bilirsin.

Evet hala süren soruşturmalarım var. =)

DeadLoop

Yumurta
Üye
Bu tarz bağış işleri biraz uğraş istiyor forum da olur mu bilmem ama canlı yayınlarda arada yapılıyor.

deimosdevil

Yumurta
Üye

İyi forumlar muck <3

Bu konu ile ilgili 5871 sayılı Yardım Toplama Kanunundaki gerekliliklerin ve yardım toplanacak bölgenin kapsamına göre ilgili ita amirliklerinden izinlerin alınması gerekiyor. Eğer izin almadan yardım bağış toplama işi yapılır ve şikayet/denetlemeye takılır ise hukuki sorunlar doğurabiliyor maalesef.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...