Yardım lütfen

Emir123

Media
Üye
şimdi tekrar kontrol ettim yumurta büyük ihtimalle ama prens yumurtalarının hiç gelişmediğini duymuştum
Prens yumurtaları yavaş olsada gelişiyor, döllenmemiş kraliçe soyunu devam ettirebilmek için prens üretir, sprem kesesinde eşleşmediği için sperm olmaz işçi üretemez.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Prens yumurtaları yavaş olsada gelişiyor, döllenmemiş kraliçe soyunu devam ettirebilmek için prens üretir, sprem kesesinde eşleşmediği için sperm olmaz işçi üretemez.
Tam olarak doğru değil bazıları hiç gelişmiyor bazıları gelişiyor. Soyunu devam ettirmek biraz farklı bir konu ensest türlerde geçerli olabilir.

Emir123

Media
Üye
tamamdır teşekkürler.
Bence 30-45 gün bakın zaten beslemenize gerek yok tam claustral bu türler yemiyorlar işçi çıkmadan, şuanda deli gibi camponotus uçuyor illa bulursunuz hobiyi yapmak istiyorsanız, her gün onlarca kanatsız-tek kanatlı kraliçe görüyorum

salihkrhn

Yumurta
Üye
Haraket ediyorlarsa grain mite yani springtailler gibi temizleyiciler sayıları çok artmadığı sürece zararı değil yararı olur.
Haraket etmiyorlarsa yumurtadır fakat yumurtaların bu şekilde dağınık olması kraliçenin döllenmediğine işarettir.
hocam benim messorda aynısını yaptı 15 işçi şuan istisnalar olabiliyormu oldu çünkü
ben pek anlamam karıncalardan ondan soruyorum

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Döllenmediğine bir işarettir dedim (Kesinlik belirtmedim), yumurtaların düzenli olarak yalanarak temiz ve nemli tutulması gerekir. yumurtalar larva haline geçtiklerinde kraliçe larvaları beslemek için dağıtabilir. Fotoğraf eklerseniz daha rahat durumunu yorumlayabilirim.

khergit

Yumurta
Üye
Bence 30-45 gün bakın zaten beslemenize gerek yok tam claustral bu türler yemiyorlar işçi çıkmadan, şuanda deli gibi camponotus uçuyor illa bulursunuz hobiyi yapmak istiyorsanız, her gün onlarca kanatsız-tek kanatlı kraliçe görüyorum
keske bulabilsem compo cok zevkli bir tur