Yardım lütfen

khergit

Yumurta
Üye
Yaklaşık 5 gün önce bulduğum tetramorium kraliçem bu sabah baktığımda ölmüştü.Tüpü inceleyeyim dedim beyaz beyaz noktalar var sanırım pamuk parçası.eğer mite ise ne yapabilirim diğer kraliçede de var.
IMG20230714110303.jpgIMG20230714110232.jpg

eneeess

Pupa
Üye
Hareket ediyorlar mı? yumurta olabilir.

khergit

Yumurta
Üye
hayır hareket yok.pamuk olduğunu düşünüyorum ben

eneeess

Pupa
Üye
Makro fotoğraflarını çekebilir misin?

khergit

Yumurta
Üye
IMG20230714212745.jpg
anca bu kadar oluyor maalesef kraliçe sürekli hareket ettiği için netlemiyor

RZ4

Yumurta
Üye
Anladığım kadarıyla multiqueen yapmaya çalışmışsın, tetramoriumların multiqueeni tutmayabiliyor. Tahminimce diğer kraliçe öldürmüştür. Mite konusunda emin değilim ama kurtulmak için tüpe limon koymak, havalandırmayı arttırmak lazım gibi bişi okumuştum.

khergit

Yumurta
Üye
Anladığım kadarıyla multiqueen yapmaya çalışmışsın, tetramoriumların multiqueeni tutmayabiliyor. Tahminimce diğer kraliçe öldürmüştür. Mite konusunda emin değilim ama kurtulmak için tüpe limon koymak, havalandırmayı arttırmak lazım gibi bişi okumuştum.
yok hocam multi değil doğru okumadınız sanırım hobide yeni olduğum için o tür şeylere bulaşmıyorum

RZ4

Yumurta
Üye
yok hocam multi değil doğru okumadınız sanırım hobide yeni olduğum için o tür şeylere bulaşmıyorum
Pardon yanlış okumuşum şimdi gördüm, yani çok emin olamadım ama tedirginseniz yeni tüpe geçirebilirsiniz.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Ekli dosyayı görüntüle 27768
anca bu kadar oluyor maalesef kraliçe sürekli hareket ettiği için netlemiyor
Haraket ediyorlarsa grain mite yani springtailler gibi temizleyiciler sayıları çok artmadığı sürece zararı değil yararı olur.
Haraket etmiyorlarsa yumurtadır fakat yumurtaların bu şekilde dağınık olması kraliçenin döllenmediğine işarettir.

khergit

Yumurta
Üye
Haraket ediyorlarsa grain mite yani springtailler gibi temizleyiciler sayıları çok artmadığı sürece zararı değil yararı olur.
Haraket etmiyorlarsa yumurtadır fakat yumurtaların bu şekilde dağınık olması kraliçenin döllenmediğine işarettir.
peki ne önerirsiniz eğer yumurta ise ne yapmalıyım.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Yumurta ise sizin yapabileceğiniz bir şey yok sadece bekleyebilirsiniz.

Eğer haraket ediyorlarsa kraliçeyi manuel bir şekilde transfer edin.

Emir123

Media
Üye
yumurtalar toplu bir yerde olmaz mı benim bildiğim bu parçalar apayrı yerlerde
Yumurta onlar, dağınık olabiliyor barkının dediğim gibi döllenmemişse. öyle bir mite yok 1 günde 30 tane var olan tek kraliçeli bir tüpde tabi beslemeye çalışmadıysan.

Emir123

Media
Üye
Yumurta onlar, dağınık olabiliyor barkının dediğim gibi döllenmemişse. öyle bir mite yok 1 günde 30 tane var olan tek kraliçeli bir tüpde tabi beslemeye çalışmadıysan.
bulursam atarım fotoğraf benim multi lasiuslar'da yapmıştı aynısını 100 yumurta bütün tüpe dağınık prens çıktı, kanatsız ama döllenmemiş olabiliyor ondan kanatlar çok birşey ifade etmiyor. iyice bak hareket etmiyorlarsa yumurta

khergit

Yumurta
Üye
bulursam atarım fotoğraf benim multi lasiuslar'da yapmıştı aynısını 100 yumurta bütün tüpe dağınık prens çıktı, kanatsız ama döllenmemiş olabiliyor ondan kanatlar çok birşey ifade etmiyor. iyice bak hareket etmiyorlarsa yumurta
şimdi tekrar kontrol ettim yumurta büyük ihtimalle ama prens yumurtalarının hiç gelişmediğini duymuştum

khergit

Yumurta
Üye
şimdi tekrar kontrol ettim yumurta büyük ihtimalle ama prens yumurtalarının hiç gelişmediğini duymuştum
ayrıca bu dağınık yumurtalı tetra kraliçesini 2 hafta önce evimde buldum bulduğumda kanatlıydı 2 veya 3 gün sonra kanadını dökmüştü