Yalancı Karadul

Kadadul

Yumurta
Üye
Uzun süredir yemek yemiyoru. Nedeni belli oldu. Saklanma alanından ağına bir hediye paketi ile çıktı. IMG_20240415_185239.jpgIMG_20240415_185353.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Kırmızı desen sadece yetişkinlerde oluyor diye biliyordum.(Yetişkinler full siyah da olabiliyor) Eskiden kırmızı desen vardı, kabuk attı siyah oldu, şuan hala kabuk atıyor. Doğru mu anladım?
Karadul kırmızı olmuş ve yumurta kesesi örmüş,kesenin içinde turuncu yumurtalar var(galiba turuncular döllenmiş oluyor)ama karadul yakın zamanda tekrardan kabuk değiştirmiş ve şuanda siyah.

0959kedi

Yumurta
Üye
Birşey sorucam bu tür yumurtladik tan sinrada kabuk değiştirebiliyor dimi çünkü galibia bu gün degistiriyor
Kabuk değiştirmeleri konusunda çok bilgili değilim ama yetişkin olmadan yumurtlayamaz, yetişkin olduktan sonra tekrar kabuk değiştirmez diye biliyorum ama araştırmadım, belki olabilir.

Enesersoy45

Larva
Üye
Birşey sorucam bu tür yumurtladik tan sinrada kabuk değiştirebiliyor dimi çünkü galibia bu gün degistiriyor
Hiç denk geldiğimi hatırlamıyorum ama şöyle bir bilgi vereyim,bazen yumurta kesesi örüyorlar ama içinde yumurta falan olmuyor. Yani o kese boş olabilir...

Kadadul

Yumurta
Üye

0959kedi

Yumurta
Üye
Karındaki turuncu-kırmızı desenler sadece yetişkinlerde oluyor.(Ek bilgi: genelde kabuğu atarken ve attıktan sonra bir süre turuncu oluyor, zamanla turuncu desenler daha kırmızılaşıyor)
Yetişkin onlamaması, Enesersoy'un dediği gibi döllenmemiş yumurtlayıp şuan son kabuğunu değiştiriyor olması daha mantıklı.

Kadadul

Yumurta
Üye
Karındaki turuncu-kırmızı desenler sadece yetişkinlerde oluyor.(Ek bilgi: genelde kabuğu atarken ve attıktan sonra bir süre turuncu oluyor, zamanla turuncu desenler daha kırmızılaşıyor)
Yetişkin onlamaması, Enesersoy'un dediği gibi döllenmemiş yumurtlayıp şuan son kabuğunu değiştiriyor olması daha mantıklı.
Şey yumurtaları o kabuk değiştiriyor bu ara yaşıyor ama hareketleri titremeli bir tarzda kabuk atıyor 3 ay önce de aynı duruma gelmişti bu sefer beni korkutan tek şey tabana düşmesi oldu

Aradaki çizgi normalde kırmız ama şu anda kabuk attığı için tamamen siyah oldu örümcek

Kadadul

Yumurta
Üye
Kırmızı desen sadece yetişkinlerde oluyor diye biliyordum.(Yetişkinler full siyah da olabiliyor) Eskiden kırmızı desen vardı, kabuk attı siyah oldu, şuan hala kabuk atıyor. Doğru mu anladım?
Kendimi iyi anlatamamışım Enesersoy45 boş yumurta paketi dedi ya o boş değil içinde turuncu yumurta var örümceğin sırtı normalde kırmız ama bu gün deri değiştiriyor ondna dolayı rengi kırmızı olan yer siyah örümcek şu anda kabuğunu soyuyor ondna ölü gibi

Enesersoy45

Larva
Üye
Karadul kırmızı olmuş ve yumurta kesesi örmüş,kesenin içinde turuncu yumurtalar var(galiba turuncular döllenmiş oluyor)ama karadul yakın zamanda tekrardan kabuk değiştirmiş ve şuanda siyah.

Çözüm