Vorderix Günlükleri

Vorderix

Yumurta
Üye
Merhaba dostlar. Ben İlker, 22 yaşındayım.

Günlüğüme çok sevdiğim Neko ile başlamak istiyorum kendisi 3 buçuk yaşında, dişi bir Leopard gecko.
öncelikle onu sahiplenmeye karar vermem biraz zordu beslemeyi beceremeyeceğimden korkuyordum.
Onun için önce yaşam şartlarını tam anlamıyla eksiksiz sağladım ve sonra sahiplendim. Bu şekilde hiçbir sorun yaşamadım.
Leopard geckolar oldukça uysal ve şirin canlılar, kesinlik zararları yoktur. Bakımı da bir o kadar kolay ve eğlenceli.
Ben Nekoyu 2021 18 kasımda sahiplendim ve ismini kardeşim koydu.
Sahiplenmeden önce bakımı ile alakalı birçok video izledim ve yazı okudum.
Yaşam alanını oluşturmak için başta bir saklama kabı kulandım, Mağara için bir kase ve nem kabı içinde küçük bir saklama kabı.
Böylece temeli ihtiyaçlarının bir çoğunu oluşturdum.
Leopard geckoların yaşam alanının bir kısmı 28 ila 32 derece arası olmalıdır bunu da bir ısıtıcı kablo alarak haletim. sıcaklığı ve nemi ölçmek için 2 adet termometre aldım.
Leopard geckoların bir gereksinimleri de d3lü ve d3süz kalsiyumdur ve extra olarak multivitamin. Bunları da hemen internet üzerinden sipariş verdim.
Geriye birtek canlı yem kalmıştı onuda tedarik etikten sonra Leopard geckoyu (Neko) sahiplendim.
neko beni seyrediyor.jpgneko yuvasında.jpg

Bir kaç ay saklama kabında besledikten sonra daha büyük bir teraryum yapmak istedim.
üstüne koyduğum masanın ölçülerinde 60x45x30 cam kestirdim, Kestirdiğim camları akvaryum silikonu ile birleştiridim.
teraryum yapılış.jpg

Silikonlar kuruduktan sonra sıra kapağını yapmaya geldi.
perdeleri asmak için kullandığımız kornişten 3 metre kadar aldım ve birazda sineklik aldım. Üstüne tam oturacak şekilde kestim, biçtim. Ardından siyah sprey boya ile boyadım. Ortada kalan açık kısma aldığım sineklikten bir parça kestim ve sağlam bir şekilde silikonladım.

neko teraryum cam 3.jpgneko teararyum cam 2.jpgneko teraryum cam.jpg

Neko şuan çok sağlıklı ve mutlu.

neko masada.jpg

3D printer aldım ve Neko için saklanma alanları yapmak istiyorum yaptığım zaman paylaşıcam.