Vatoz ölümü

Erol

Yumurta
Üye
Eve geldiğimde kafası böyleydi akvaryumda birtek lepistes ve çöpçü var bunu ne yapmış olabilir ?

Ekli dosyalar

• 83D097E5-E396-4EAC-A878-3C4E8EA9D8F8.jpeg
    83D097E5-E396-4EAC-A878-3C4E8EA9D8F8.jpeg
    28.3 KB · Görüntüleme: 45
  • 776D2A7D-E397-4C65-BE29-9007B8898C85.jpeg
    776D2A7D-E397-4C65-BE29-9007B8898C85.jpeg
    34.2 KB · Görüntüleme: 45

Yiğityncr

Yumurta
Üye
Yetersiz bir şekilde beslenmiş olabilir vatozlar genelde karanlık olduğunda aktif şekilde hareket eder yem attığında diğer balıklar vatoza çoğunlukla yem bırakmaz birde ne yem verdiğine bağlı lepistesler bildiğim kadarıyla kurutulmuş kurt vs proteinli şeyler ile besleniyor vatozlarda protein çok fazla tüketmezler. Stres ile ölmüşte olabilir saklanıcak yeri yoksa diğer balıklar da çok rahatsız ediyorsa ondan da olabilir.

Erol

Yumurta
Üye
Yetersiz bir şekilde beslenmiş olabilir vatozlar genelde karanlık olduğunda aktif şekilde hareket eder yem attığında diğer balıklar vatoza çoğunlukla yem bırakmaz birde ne yem verdiğine bağlı lepistesler bildiğim kadarıyla kurutulmuş kurt vs proteinli şeyler ile besleniyor vatozlarda protein çok fazla tüketmezler. Stres ile ölmüşte olabilir saklanıcak yeri yoksa diğer balıklar da çok rahatsız ediyorsa
Saklanma alanı var, yem konusundada sıkıntı çekçeğini sanmıyorum kafasını deşmeleri garip geldi bana

Yiğityncr

Yumurta
Üye
Saklanma alanı var, yem konusundada sıkıntı çekçeğini sanmıyorum kafasını deşmeleri garip geldi bana
Fotoğrafta gördüğüm kadarıyla o açıklık ağzı kafasının üst kısmını delmişlerse yemiş olabilirler.

Alper

Pupa
Üye
Vatoz başka bir sebepten dolayı ölmüş yüksek ihtimal. Yeme olayı öldükten sonra olmuş. Çöpçülerin ve lepistesin canlıyken vatozu yeme ihtimali yok. Vatozların miğdeleri hassastır. En yaygın hastalıkları kabızlıktır. Bundan ölmüş olabilir.

Erol

Yumurta
Üye
Vatoz hep ısıtıcı ile cam arasına giriyodu ve parçalanan kısmı beyazlamıştı ısıtıcı yapmış olabilirmi

Yiğityncr

Yumurta
Üye
Vatoz hep ısıtıcı ile cam arasına giriyodu ve parçalanan kısmı beyazlamıştı ısıtıcı yapmış olısı

Vatoz hep ısıtıcı ile cam arasına giriyodu ve parçalanan kısmı beyazlamıştı ısıtıcı yapmış olabilirmi
Vatoz başka bir sebepten dolayı ölmüş yüksek ihtimal. Yeme olayı öldükten sonra olmuş. Çöpçülerin ve lepistesin canlıyken vatozu yeme ihtimali yok. Vatozların miğdeleri hassastır. En yaygın hastalıkları kabızlıktır. Bundan ölmüş olabilir.
evet yaşıyorken yemezler zaten yenmiş kısmı öldükten sonra olmuştur.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ısıtıcı tahminimce balıkları yakacak sıcaklıkta değildir ama oraya sıkışmış ise olabilir.