Un/Morio kurtları fazla çoğalma ve böcekler ile ilgili sorular

towardstoflames

Yumurta
Üye
Merhaba elimde sadece bir karınca kolonisi var ve canlı yem olarak morio kurdu almayı planlıyorum ve aklımda sorular var. Fazla çoğalma ve böcek sorununu ne yapıyorsunuz? Sadice bir kolonim olduğu için uzun süreç böceklere ihtiyacım yok ve sadice morio kurtlarını bitirmeyecek sayıda olmasını istiyorum. Böceklerin çok çok az sayıda olmasını nasıl sağlarım ve eğer olurda böceklerim ve morio kurtlarım çok artarsa ne yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Pupaya dönüştüklerinde ayırmazsanız kurtlar pupaları yiyecektir (hele ki besleme sıklığınız az ise). Ayrıca Morio kurtları bir aradayken de kolay kolay pupa olmaz zaten. Olursa da yine diğer kurtlar pupayı yer. Bu şekilde böcek elde edemezsiniz.

towardstoflames

Yumurta
Üye
Pupaya dönüştüklerinde ayırmazsanız kurtlar pupaları yiyecektir (hele ki besleme sıklığınız az ise). Ayrıca Morio kurtları bir aradayken de kolay kolay pupa olmaz zaten. Olursa da yine diğer kurtlar pupayı yer. Bu şekilde böcek elde edemezsiniz.
Peki diyelim bir iki böcek elde ettim ama yumurtaları çok fazla oldu. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Ayrıca böceklerin yumurtlama sıklığı ve yumurtlama sayısı ne kadar oluyor?

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Merhaba elimde sadece bir karınca kolonisi var ve canlı yem olarak morio kurdu almayı planlıyorum ve aklımda sorular var. Fazla çoğalma ve böcek sorununu ne yapıyorsunuz? Sadice bir kolonim olduğu için uzun süreç böceklere ihtiyacım yok ve sadice morio kurtlarını bitirmeyecek sayıda olmasını istiyorum. Böceklerin çok çok az sayıda olmasını nasıl sağlarım ve eğer olurda böceklerim ve morio kurtlarım çok artarsa ne yapmalıyım?
Şimdi sadece karınca bakacaksanız size kesinlikle un kurdu öneriyorum morio çok büyük ve gereksiz pahalı kalıyor ve üretimi daha zor
Kolay kolay değil direk ölene kadar pupa olmazlar

Eğer morio alacaksanız siz üretimi kendiniz yönetiyorsunuz böcek sayısı tamamiyle size bağlı ayrıca larvadan pupaya kadar geçen zaman yaklaşık 30 gün, zahmetli bir süreç.

Bana kalırsa ilk canlı yem besleyişiniz ve sadece karınca bakacaksanız un kurdundan şaşmayın bu hatayı ilk hobiye başladığımda ve elimde un kurdu kalmadığımda çok zorlanmıştım

Un kurtları kolay hızlı ürerler fazlaca mikro ve böcek olursa gerek fazlası ile dışarıdaki kolonileri besleyebilirsiniz, dışarıdaki kolonileri beslemek hem çok zevkli hemde yatırım gibi bir şey oluyor ürettikleri alete sayısı artıyor bulma şansınız artıyor gibisinden düşünebilirsiniz