Un Kurtları Evi Basar mı?

cagan2

Yumurta
Üye
un kurdu böceklerim sayısını belmediğim bi şekilde kaçtı şu ana kadar evde 3 tane buldum evi basarlar mı.

Anıl07

Yumurta
Üye
Beslenemesse bir süre sonra ölür diye düşünüyorum sıkintı olmaz yani

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Basacaklarını sanmıyorum çünkü yumurtadan çıkanlar yine larva olarak çıkacak ve böcek olana kadar beslenmeleri lazım. Ama iyi bir yere yumurta atarlarsa, tahıl ürünleri vb. sıkıntı çıkarabilir.

cagan2

Yumurta
Üye
Basacaklarını sanmıyorum çünkü yumurtadan çıkanlar yine larva olarak çıkacak ve böcek olana kadar beslenmeleri lazım. Ama iyi bir yere yumurta atarlarsa, tahıl ürünleri vb. sıkıntı çıkarabilir.
teşekkürler tahıl ürününe ulaşabilicekleri bi yer yok evde ama onları bulmak için yanına gelicekleri meyve sebze vesayre koysam gelirler mi

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
teşekkürler tahıl ürününe ulaşabilicekleri bi yer yok evde ama onları bulmak için yanına gelicekleri meyve sebze vesayre koysam gelirler mi
Yiyip giderler daha kötü olur bence.

EgZoZCuDaYı

Yumurta
Üye
Konudan baya zaman geçmiş ama aynı olay benim başıma geldi günde 1 2 tane un kurdu topluyorum evden acaba fark etmeden böcek kaçıp yumurta bırakmış olabilirmi
Biraktıysa da ne yapabilirim git gide çoğalırlarmı
Şimdiden teşekkürler

Enesersoy45

Pupa
Üye
Konudan baya zaman geçmiş ama aynı olay benim başıma geldi günde 1 2 tane un kurdu topluyorum evden acaba fark etmeden böcek kaçıp yumurta bırakmış olabilirmi
Biraktıysa da ne yapabilirim git gide çoğalırlarmı
Şimdiden teşekkürler
Eğer beslenebilirlerse çoğaladabilirler fakat pek sanmam,genelde larva haline geçip böcekken ölüyorlar.Evdeki tahılı,unu bir yere kaldırın ulaşamamalarını sağlayın pek sıkıntı olmaz.