Un kurdum bitti

xqewz

Larva
Üye
50 tane un kurdum vardı çoğunu koloniye verdim bazıları mefta oldu şuan 7 tane un kurdu böceğim mevcut. mikro un kurtları var sanırım bir hareketlilik varda çok küçükler. Büyüyene kadar karıncalara ne verebilirim.

efecin500

Yumurta
Üye
salam sosis sucuk haşlanmış yumurtanın beyaz kısmı et türü şeyler verebilirsin şehirden uzakta yaşıyosana yakladıgın sinekleri vs verebilirsin

ToxiTkAn

Minör
Üye
50 tane un kurdum vardı çoğunu koloniye verdim bazıları mefta oldu şuan 7 tane un kurdu böceğim mevcut. mikro un kurtları var sanırım bir hareketlilik varda çok küçükler. Büyüyene kadar karıncalara ne verebilirim.
Mikro un kurtlarınıda verebilirsiniz sorun olmaz

ToxiTkAn

Minör
Üye
salam sosis sucuk haşlanmış yumurtanın beyaz kısmı et türü şeyler verebilirsin şehirden uzakta yaşıyosana yakladıgın sinekleri vs verebilirsin
Doğadan canlı verilemez
Bu çok açıklandı
forumda ıssız bir yerde olsanızda şehrin ortasında olsanızda doğadan canlı verilmez
Tek etken ilaç değil burda
Parazit olabilir veya bakteri taşıyor olabilir özellikle sinekler buna çok yatkın.
Böyle bir öneride bulunmanız oldukça saçma o zaman neden csnlı yem besliyoruz yerden bulduğumuz her şeyi verelim

Musta

Yumurta
Üye
bence 200 tane falan sipariş verin 7 böcekle devam etmek zor bence

efecin500

Yumurta
Üye
Doğadan canlı verilemez
Bu çok açıklandı
forumda ıssız bir yerde olsanızda şehrin ortasında olsanızda doğadan canlı verilmez
Parazit olabilir veya bakteri taşıyor olabilir özellikle sinekler buna çok yatkın.
Böyle bir öneride bulunmanız oldukça saçma o zaman neden csnlı yem besliyoruz yerden bulduğumuz her şeyi verelim
verilebilir forumda kaç gere konuşuldu

ToxiTkAn

Minör
Üye
tamam ama eger ormanlık bir yerde yaşıyosa ve ilaçlama yapılmıyosa verilebilir
Verilemez
Doğadan canlı verilemez
Bu çok açıklandı
Bu çok uzun geldi heralde okumamışsınız ben özetliyim size
Parazit ve bakteri gibi etkenlerde var koloninizi tehtid edicek tek etken ilaçlanma değil

Chaprix

Nanitik
Üye
konuyla alakasız ama birşey sorucam unkurtlarını hangi siteden aldınız. bu aralar birz araştırma yapıyorum ve hangi site daha iyi hizmet veriyor öğrenmek istiyorum

muhammetcan

Yumurta
Üye
merhabs ben bir tafsiye vericem ben canlı yem veremiyorum ailem izin vermiyo o yuzden karınca jölesi yapıyorum yapacasa gerekenler>su jelatin bunların tarifi youtubede var

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bişey soracam canlı yemin amacı protein ihtiyacını karşılamak sizin gördükleriniz beetle jelly ler ek besin ve protein takviyesi konumunda

Evde su ve jelatin kullanarak nasıl protein elde ediyorsunuz çok merak ettim

ToxiTkAn

Minör
Üye
Bişey soracam canlı yemin amacı protein ihtiyacını karşılamak sizin gördükleriniz beetle jelly ler ek besin ve protein takviyesi konumunda

Evde su ve jelatin kullanarak nasıl protein elde ediyorsunuz çok merak ettim
15 gr toz jelatin 13 gr protein içeriği bulunduruyor
Bu gayet iyi bir oran fakat 500ml su için sadece 36gr jelatin yeterli uluyormuş
Bunu düşündüğümüzde gün sonunda vasat bir besin değeri barındıran joleler kalmış oluyor
Karıncalar nasıl kabul ediyor bilmiyorum bazıları yiyodur ama her türün yemiyeceği kesin
Size katılıyorum
Ve şunuda eklemek istiyorum
"Aç bitirin protein oranı daha yüksek"

Muhammet18

Pupa
Üye
15 gr toz jelatin 13 gr protein içeriği bulunduruyor
Bu gayet iyi bir oran fakat 500ml su için sadece 36gr jelatin yeterli uluyormuş
Bunu düşündüğümüzde gün sonunda vasat bir besin değeri barındıran joleler kalmış oluyor
Karıncalar nasıl kabul ediyor bilmiyorum bazıları yiyodur ama her türün yemiyeceği kesin
Size katılıyorum
Ve şunuda eklemek istiyorum
"Aç bitirin protein oranı daha yüksek"
O hesaptan yazan bendim, ve tarifini de koydum aslında testlerine bakarak söylüyorum besleyebileceginiz Max 17 tür bu tarifi kabul ediyor hatta ve hatta benim yaptığım tarifte 4un kurdunun içinde bulunan dan daha fazla protein bulunuyor

DanqeR

Larva
Üye
konuyla alakasız ama birşey sorucam unkurtlarını hangi siteden aldınız. bu aralar birz araştırma yapıyorum ve hangi site daha iyi hizmet veriyor öğrenmek istiyorum
Merhabalar ben n11 deki yemhane adlı satıcıdan aldım fiyatı en uygun orada var (galiba) fakat oradan yemlik almayın bence çünkü toz gibi çok ince. Unkurtlarının hiçbiri ölmemişti diye hatırlıyorum Ankaradan geldi ben Eskişehirdeyim.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İçerisinde tuz olan şeyleri vermeyiniz karıncalar için zararlı.

Kutay

Nanitik
Üye
ankara canlı yem güvenilir ben canlı yemlerimi ordan karşılıyorum