Un kurdu yataklığı için kepekli un kullandım

Rotu

Yumurta
Üye
Merhaba ben 100 adet un kurdu aldım fakat evde sadece kepekli un vardı kepekli un ile yaptım sorun olur mu?

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Merhaba ben 100 adet un kurdu aldım fakat evde sadece kepekli un vardı kepekli un ile yaptım sorun olur mu?
Mısır unu, kepek unu, yulaf, çavdar unu vs. güzel bir karışım yaparsanız un kurtlarına daha iyi bakmış olursunuz. Bu da üremelerini hızlandırmaya yardımcı olur. Sadece kepekli un yeterli olmayabilir. Daha tecrübeli arkadaşlar daha net bilgi verecektir.

Krgcberat

Yumurta
Üye
knk uşendigimden sadece mısır unu kullanıyorum ama benim gibi yapmanı onermem git yulaf fln al daha iyi beslemiş olursun bende yeni yemleri bekliyorum onlar gelsin duzenliyicem yataklığını

Emir1

Yumurta
Üye
Un kurtlarınızı iyi beslemek demek doğrudan beslediğiniz canlıyı (karınca,gecko..) iyi beslemek demek.O yüzden ne kadar fazla çeşit un olursa un kurtlarınızında besin değeri artacaktır.Bu nem içinde böyle her zaman patates yerine biraz patates biraz havuç verilebilir.Yataklık olarak beyaz un harici unları kullanabilirsiniz.

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Bana kalırsa en iyisi ana malzemesi tercihen kaba olan buğday kepeği olacak şekilde bir karışım yapmak. Beyaz un, kepek unu, siyez unu vs. unlar kuru meyve güveleri tarafından (Plodia interpunctella) çok kolayca işgal ediliyor. İnanılmaz derecede sinir bozucu bir canlı, kendi deneyimimden söyleyebilirim. Un kurdu veya morio kolonilerinde maytlardan sonra görmek isteyeceğim en son haşere.

Okan

Pupa
Üye
Bi un kurdunda ne öğrenebilirsin dedim gene yanıldım yorumlarda bilgilendirmeler var teşekkürler