Uçuşlar

Onur

Pupa
Üye
%70 veya daha altındadır. Şans eseri denk geldim bir tanesine sonra yürüyüşe çıktım 10 dakikalık bir gezintide buldum hepsini.
Kraliçe bulma işi büyük oranda şans hiç beklemediğin yerlerden buluyorsun.
Nemi oranını niçin sordunuz?
Nem yüksek olduğunda uçuyormuş messorlar o yüzden.

zeyrek

Yumurta
Üye
İzmir Menderesteyim 2 tane kraliçem var şuan bu sabah buldum.
2 tane de kanatları hala üstünde olan kraliçem var koloniden uzakta tek başlarına buldum asfalt üzerinde çiftleştiklerinden emin değilim.
Kanatlarını bırakmış emin olduğum iki tane var şuan tüp hazırladım karanlığa bıraktım ilk işçi çıkınca paylaşırım sizlerle Ekli dosyayı görüntüle 2512
Ya bi ben ben bulamıyorum güngörende oturuyorum sabah 11 den beri kraliçe arıyorum 1 tane bile bulamadım yardımcı olurmusunuz

Berk1497

Pupa
Üye
Sıkıntı sende değildir reis merak etme 🙂uçuşlar başlamamıştır hepsi bu. Başlayınca bulursun, 2 hafta içinde %90 bulursun diye düşünüyorum

Batınönal

Yumurta
Üye
Bende Kırıkkaledeyim bugün hava çok güzel 17 derece nem %30 rüzgar hızı 5.6km/s öğlen çıktım aramaya ama bulamadım . Bulmam için hava koşulları nem oranı rüzgar hızı nasıl olmalı ve nerelere bakmalıyım?

Ü

Üye silindi 2850

Bende Kırıkkaledeyim bugün hava çok güzel 17 derece nem %30 rüzgar hızı 5.6km/s öğlen çıktım aramaya ama bulamadım . Bulmam için hava koşulları nem oranı rüzgar hızı nasıl olmalı ve nerelere bakmalıyım?
Hocam bu şans işi belki yarın onlarca bulursun şansını dene

Nazdravia

Nanitik
Üye
Adana'da kraliçe buldum ve farklı yerlerde messor prenslerine denk geldim messor uçuşu başlamış galiba

Ü

Üye silindi 2850

Daha çok nerelere bakmalıyım ve genel olarak rüzgar / nem ne kdr olmalı
Nem %40'ın üzerinde ve hava 15 derece ve üstü olsa iyi olur, yağmurdan sonra güneşli havalarda şansın artar. Tavsiyem kaldırım köşeleri ve park, mesire alanı gibu yerlerde bulabilirsin ama garanti veremem