Uçuşlar

Ü

Üye silindi 2850

Messor galiba, hayırlı olsun. Ben de sivasın ayazının bitmesini bekliyorum

Batınönal

Yumurta
Üye
Bende Kırıkkaledeyim hava bu haftadan sonra ısınacakmış.Kuru ayazlar biterse uçuşlar başlar diye düşünüyorum.

Benkimim

Pupa
Üye
hocam bende uşaktayım fazla bulursanız bana bir tane gönderebilirmisiniz bizim burda hala havalar ısınmadı ısınmıyor :/

Berk1497

Pupa
Üye
Sıcaklık 18-19 derece , nem %75-80 , rüzgar da 10 km/h' in altındaydı. Havalar ilk defa dün biraz sıcaktı , bugün bahar havası vardı. 2 gün önce montsuz dolaşılmıyordu. Başka resimler de ekleyeceğim, ciddi Messor uçuşları vardı.

BurakDmrts

Yumurta
Üye
Bende bügün 13 dercede istanbul da çıktım bi hareketlilik göremedim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Koloniden çıkan prens prensesler ne kadar alana yayılırlar yani büyük koloniden en fazla ne kadar uzakta bulabiliriz

Berk1497

Pupa
Üye
Bende bügün 13 dercede istanbul da çıktım bi hareketlilik göremedim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Koloniden çıkan prens prensesler ne kadar alana yayılırlar yani büyük koloniden en fazla ne kadar uzakta bulabiliriz
Bugün evin bahçesinde bile hiç gözükmeyen koloniler taşlar arasında bir anda çıkıp uçuş moduna geçtiler. Yani normalde gözükmüyordu bazı koloniler, ilk defa bugün gördüm o yerlerde. Ne kadar yayılırlar net bilmiyorum, ama uçuş başladığında biraz dolaşsanız etrafta bir sürü kolonileri, prensleri ve prensesleri görüyorsunuz

Berk1497

Pupa
Üye
Narlıdere'deyim, buralarda buldum. Bugün de hava güzel, biraz yürüyüşe çıkıp bakınabilirsin🙂👍🏻

Hazan

Yumurta
Üye
İzmir Menderesteyim 2 tane kraliçem var şuan bu sabah buldum.
2 tane de kanatları hala üstünde olan kraliçem var koloniden uzakta tek başlarına buldum asfalt üzerinde çiftleştiklerinden emin değilim.
Kanatlarını bırakmış emin olduğum iki tane var şuan tüp hazırladım karanlığa bıraktım ilk işçi çıkınca paylaşırım sizlerle 20220327_163938.jpg

Onur

Pupa
Üye
İzmir Menderesteyim 2 tane kraliçem var şuan bu sabah buldum.
2 tane de kanatları hala üstünde olan kraliçem var koloniden uzakta tek başlarına buldum asfalt üzerinde çiftleştiklerinden emin değilim.
Kanatlarını bırakmış emin olduğum iki tane var şuan tüp hazırladım karanlığa bıraktım ilk işçi çıkınca paylaşırım sizlerle Ekli dosyayı görüntüle 2512
Nem kaçtı bulduğunuzda?

Hazan

Yumurta
Üye
Nem kaçtı bulduğunuzda?
%70 veya daha altındadır. Şans eseri denk geldim bir tanesine sonra yürüyüşe çıktım 10 dakikalık bir gezintide buldum hepsini.
Kraliçe bulma işi büyük oranda şans hiç beklemediğin yerlerden buluyorsun.
Nemi oranını niçin sordunuz?