Türü nedir?

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Çok emin değilim fakat Araneidae familyasından bir arkadaş. Eğer çok daha yakından fotoğraflar gelirse cins tespiti yapılabilir

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Araneus diadematus.
Açıkçası ilk defa böyle Araneus diadematus gördüm. Diğer olabilecek fotoğraflara da bakmıştım ama bu kadar turuncu olanını görmedim. Araneus marmoreus olabilme ihtimali nedir peki? Veya farklı bir araneus türü ihtimali nedir?

For Scientists - SpiderSpotter

Son düzenleme:

celilcem

Nanitik
Üye
Açıkçası ilk defa böyle Araneus diadematus gördüm. Diğer olabilecek fotoğraflara da bakmıştım ama bu kadar turuncu olanını görmedim. Araneus marmoreus olabilme ihtimali nedir peki ?

Yediği biseyden dolayı olmuş olabilir devamlı ilaçlama yapılıyor

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Açıkçası ilk defa böyle Araneus diadematus gördüm. Diğer olabilecek fotoğraflara da bakmıştım ama bu kadar turuncu olanını görmedim. Araneus marmoreus olabilme ihtimali nedir peki ?

A. marmoreus olduğunu sanmıyorum.
Görseldeki parlamadan dolayı turuncu olarak algılamış olabilirsin. Farklı bir tür olduğunu da düşünmüyorum ama yine de cf. şeklinde belirtmeliydim. Görseldeki belki yeni kabuk atmış bir bireydir, renkleri tam oturmamıştır (canlı büyük ihtimalle açık kahverengi, böyle bir çekimde turuncu olarak görünmesi normal).

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Görseldeki parlamadan dolayı turuncu olarak algılamış olabilirsin. Farklı bir tür olduğunu da düşünmüyorum ama yine de cf. şeklinde belirtmeliydim. Görseldeki belki yeni kabuk atmış bir bireydir, renkleri tam oturmamıştır (canlı büyük ihtimalle açık kahverengi, böyle bir çekimse turuncu olarak görünmesi normal).
Evet dediğiniz şekilde olabilir. Birde biraz daha araştırıp şu görsellere ulaştım;

Orange Spider - Araneus diadematus - female
18.https___www_inaturalist_org_photos_2314287.jpg
Orange spider - Araneus diadematus - BugGuide.Net
The Garden Spider, Araneus diadematus - by gary fast - JungleDragon

Albino olabilir mi?
Sanmıyorum

Son düzenleme:

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Örümceklerde albinizim görülebiliyor mu?
Daha önceden araştırmıştım bu konuyu ve bir şey bulamamıştım açıkçası, bundan dolayı 'sanmıyorum' ifadesini kullandım. Yalnız yapılan bir araştırma vardı yanlış hatırlamıyorsam Ctenizidae familyasından bir türde böyle bir olay görülmüştü fakat konuya dair şöyle bir açıklamada bulundu;

The newfound trapdoor spider isn't a true albino, since it still has some pigment—its body is brown, like those of other trapdoor spiders. (See pictures of albino animals.) But the 1.2-inch-wide (3-centimeter-wide) arachnid has been dubbed the albino trapdoor spider until it's formally described as a new species

Ç; Yeni keşfedilen tuzak kapılı örümcek gerçek bir albino değil, çünkü hala bir miktar pigmenti var - vücudu, diğer tuzak kapılı örümceklerinki gibi kahverengi. (Albino hayvanların resimlerine bakın.) Ancak 1,2 inç genişliğindeki (3 santimetre genişliğindeki) eklembacaklı, resmi olarak yeni bir tür olarak tanımlanana kadar albino tuzak kapılı örümcek olarak adlandırıldı.

celilcem

Nanitik
Üye
Görseldeki parlamadan dolayı turuncu olarak algılamış olabilirsin. Farklı bir tür olduğunu da düşünmüyorum ama yine de cf. şeklinde belirtmeliydim. Görseldeki belki yeni kabuk atmış bir bireydir, renkleri tam oturmamıştır (canlı büyük ihtimalle açık kahverengi, böyle bir çekimde turuncu olarak görünmesi normal).
Direk böyleydi ressimde göründüğü gibi