Türü nedir

Enesayblt

Yumurta
Üye
Arkadaşlar evde buldum türü hakkında bilgisi olan varmı?IMG_20220120_111011.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20220120_111208.jpg
    IMG_20220120_111208.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 7

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
Arkadaşlar evde bakılır mı
doğadan bulduğun hiç bir canlıyı almamalısın bence ama gözlemlemek için 3-4 gün bakıp sonra doğaya geri salabilirsin. süreyi fazla uzatmamalısın çoğu örümcek türü esaret altında yaşayamaz.

Enesayblt

Yumurta
Üye
Doğadan bulduğun canlıyı esaret altında yaşatamazsın. Bu bir kurals

doğadan bulduğun hiç bir canlıyı almamalısın bence ama gözlemlemek için 3-4 gün bakıp sonra doğaya geri salabilirsin. süreyi fazla uzatmamalısın çoğu örümcek türü esaret altında yaşayamaz.
Bırakıcam zaten ama ne olduğunu merak ettiğim için çekip buraya fotoğraf atma gereği duydum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu nasıl evden çıktı 😂 hey maşAllah, kaba taşırken saldırdı mı?
Hocam şaka yapmak için mi söylediniz ciddi misiniz ?

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Maimuna cf. vestita. Agelenidae familyasındandır denildiği gibi. Oldukça yaygın bir tür ama çok güzeldir. Avlarını yakalamak için ağlarından çıkışları vs. çok eğlenceli gelirdi bana. Agelenid olarak "funnel" şeklinde bir ağ yapıyorlar ama Agelena spp. gibi ağın giriş kısmında geniş bir alan örmüyorlar. Onun için ben Segestridlere benzetiyorum bunlar gibi Agelenid ağlarını. :)

Enesayblt

Yumurta
Üye
Maimuna cf. vestita. Agelenidae familyasındandır denildiği gibi. Oldukça yaygın bir tür ama çok güzeldir. Avlarını yakalamak için ağlarından çıkışları vs. çok eğlenceli gelirdi bana. Agelenid olarak "funnel" şeklinde bir ağ yapıyorlar ama Agelena spp. gibi ağın giriş kısmında geniş bir alan örmüyorlar. Onun için ben Segestridlere benzetiyorum bunlar gibi Agelenid ağlarını. :)
Hocam saldım sabah ama bir sorum olacaktı ne kadar büyüyorlar

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Türkiye'deki örümcekler için orta boyutlu bir türdür diyebilirim fakat yanlış anlaşılmasın, dikkat çeken boyuttaki örümceklere göre ufak denilebilir. Vücut boyutu (bacaklar dışında kalan kısmı) en fazla 1 santimetre civarında oluyor.

RECEP İVEDİK

Yumurta
Üye
Maimun vesita diye biliyorum bende çok sayıda bulmuştum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Doğadan bulduğunuz bir örümceğe evde bakmanız türü farketmeksizin canlının ölümüyle sonuçlanabilir. Eğer evde veya doğada bir örümcek bulduysanız lütfen doğaya bırakın.
Teşekkürler
-Domdom
Bu tür için geçerli değil. Eskiden bunlarda 5 6 tane bakmıştım hatta iki tanesi cocon örmüştü 6 7 ay bakıp salmıştı.