Türü nedir??

Çözüm
Cinsi Cataglyphis, türü kesin olarak nodus değil bicolor da olabilir. Antwikide bazı türlerin de fotoğrafları yok yani kesin olarak konuşamıyoruz fakat türkiyedeki büyük yoğunluğu ve dağılımı nedeniyle Nodus olması muhtamel.

Tür tespiti istenceği zaman sadece bir fotoğraf değil de en azında boyutu bulunduğu yer gibi bilgiler bize yardımcı olur.

BeyDiesT

Yumurta
Üye
dostum google lens ile arama yaptıysan birdaha yapmamanı öneriyorum. Çünkü genellikle yanlış tahminlerde bulunuluyor. Boğa karıncası ile alakası yok. Kendi tahminin ise canın sağolsun yanlış tahminler olabilir ama yinede araştır😊
myrmecia brevinoda (boğa karıncası) tahminim

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
dostum google lens ile arama yaptıysan birdaha yapmamanı öneriyorum. Çünkü genellikle yanlış tahminlerde bulunuluyor. Boğa karıncası ile alakası yok. Kendi tahminin ise canın sağolsun yanlış tahminler olabilir ama yinede araştır😊
Lens de Cataglyphis diyor. Bence arkadaşın yanıtı troll, bilmiyorum.

Chaprix

Pupa
Üye
Konu dışı olacak ama boğa karıncası asya türleri arasında sanırım ve bu tür Türkiye'de yok diye tahmin ediyorum. Arkadaşı yanıltmak için söylemiyorum sadece merak ettim.

dostum google lens ile arama yaptıysan birdaha yapmamanı öneriyorum. Çünkü genellikle yanlış tahminlerde bulunuluyor. Boğa karıncası ile alakası yok. Kendi tahminin ise canın sağolsun yanlış tahminler olabilir ama yinede araştır
Knk Google lens de cins konusunda sıkıntı yok

Ama türünü araştırırken Google lensin yanlış yapmasında bir sıkıntı yok çünkü karıncanın türünü bulmak kolay bir iş deil

Knk Google lens de cins konusunda sıkıntı yok
Sen Google lens yerine toople lensden falan aradın karıncanın cinsini herhalde XD

E tabi fotoğrafı afyon 1 ile çektiysen .D bı zahmet cins ararken genellikle yanlış yapsın

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Cins ?
Tamam bazı küçük cinslerde falan olabilir ama arkadaş "genellikle" diyor o kadar abartmaya gerek yok
Evet genellikle yanlış söylüyor, abartma değil. Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Google lens gerek cins bilgisi gerek tür bilgisi olarak güvenilir değil.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Cinsi Cataglyphis, türü kesin olarak nodus değil bicolor da olabilir. Antwikide bazı türlerin de fotoğrafları yok yani kesin olarak konuşamıyoruz fakat türkiyedeki büyük yoğunluğu ve dağılımı nedeniyle Nodus olması muhtamel.

Tür tespiti istenceği zaman sadece bir fotoğraf değil de en azında boyutu bulunduğu yer gibi bilgiler bize yardımcı olur.

Çözüm