Türü nedir

Abdullah09

Yumurta
Üye
3 tane buldum hangisini besliyeceğime nasıl karar vermeliyim ve türleri aynı mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20230709_164812.jpg
    IMG_20230709_164812.jpg
    11.1 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20230709_164848.jpg
    IMG_20230709_164848.jpg
    50.8 KB · Görüntüleme: 59

Emir123

Majör Karınca
Üye
Test tüpünü kaç işçi olduğunda kutu gibi bir şeye baglamaliyim
çok küçük bir tür ondan işçi çıksada bir süre gerek yok, tüpde beslenebilir, Sadece işçi salamazsın ölürler bakamazsan güzel bir çukur açarsın test tüpünü açıp içine bir süre yetecek besin koyarsın üstünü örtersin çok yüksek şansları olmasada yaşayabilirler

Abdullah09

Yumurta
Üye
çok küçük bir tür ondan işçi çıksada bir süre gerek yok, tüpde beslenebilir, Sadece işçi salamazsın ölürler bakamazsan güzel bir çukur açarsın test tüpünü açıp içine bir süre yetecek besin koyarsın üstünü örtersin çok yüksek şansları olmasada yaşayabilirler
Çok soru sordum hepsinede cevap verdiniz teşekkürler

Emir123

Majör Karınca
Üye
Tugkan abinin bu tür için videolarını izledim bakımı büyüdüklerindede kolay görünüyor bakabilirim
Çokta kolay değil, Şekerli su vercen boğulmasınlar diye bakmalısın, Düzenli Canlı yem vermek zorunda kalcan birde canlı yem bakcan, Büyük setuplara geçmek zorunda kalcaksın ilerledikçe, kraliçe birden çok fazla yumurta üretmeye başlayacak, hiçbirşey görüldüğü gibi değil tuğkan abi yıllarını vermiş birisi, Ben burda yazanların hepsini yaşadım ondan artık küçük tür bakmıyorum, Nico/Hercul/Cata/Messor/Formica/ Seni caydırmak için demiyorum ne ile karşılaşacağını bil istedim iyi hobiler

Son düzenleme:

eneeess

Larva
Üye
Çokta kolay değil, Şekerli su vercen boğulmasınlar diye bakcan, Düzenli Canlı yem vermek zorunda kalcan birde canlı yem bakcan, 10.000 işçiye ulaşcak kocaman formicariumlar bağlayacaksın, kraliçe birden binlerce yumurta üretmaya başlayacak/uçuşları olcak odanın içinde onlarca uçan karınca dronu olcak, hiçbirşey görüldüğü gibi değil tuğkan abi yıllarını vermiş birisi, Ben burda yazanların hepsini yaşadım ondan artık küçük tür bakmıyorum, Nico/Hercul/Cata/Messor/Formica/ Seni caydırmak için demiyorum ne ile karşılaşacağını bil istedim iyi hobiler
Söylediklerin biraz abartı geldi binlerce yumurta olması için yıllar geçmesi gerek 3-4 ayda 10.000 işçiye ulaşamaz. Ama tabi ki zorluğu var.

Abdullah09

Yumurta
Üye
Çokta kolay değil, Şekerli su vercen boğulmasınlar diye bakmalısın, Düzenli Canlı yem vermek zorunda kalcan birde canlı yem bakcan, Büyük setuplara geçmek zorunda kalcaksın ilerledikçe, kraliçe birden çok fazla yumurta üretmeye başlayacak, hiçbirşey görüldüğü gibi değil tuğkan abi yıllarını vermiş birisi, Ben burda yazanların hepsini yaşadım ondan artık küçük tür bakmıyorum, Nico/Hercul/Cata/Messor/Formica/ Seni caydırmak için demiyorum ne ile karşılaşacağını bil istedim iyi hobiler
Canlı yem besliyemem ama şehirden uzak yerlerden her türlü böceği toplayabilirim birde haşlanmış et veya jöle kıvamındaki et suyunu verebilirmiyim

Topirak

Majör Karınca
Üye
Altarnetif olanlar neler
Konusu vardı bulamadım aklıma gelenleri yazayım ama öncelikle bir uyarı yapayım alternatif proteinler çok hızlı mite yapar.
Kıyma,yumurta beyazı,salam,sosis,sucuk,kedi ve köpek mamaları ...
Ek olarak salam,sosis ve sucuğu zor durumda kalmadıkça vermeyin tuz içerdiği için karıncalara zararlı.