Türü nedir, beslenir mi?

Kutay

İşçi Karınca
Üye
piknik alanında buldum zıplayabiliyor

Ekli dosyalar

• B498C851-0FCB-456D-B6BC-EF641DFCC1DF.jpeg
    B498C851-0FCB-456D-B6BC-EF641DFCC1DF.jpeg
    39.1 KB · Görüntüleme: 58

efetrhan

Pupa
Üye
New world yer türleri canlının karakterine göre değişmekle birlikle genel olarak oldukça sakindirler. Örnek vermek gerekirse Brachypelmalar, Grammostolalar, Nhandu chromatus, Nhandu tripepii, Lasiodora parahybana, Acanthoscurria geniculata gibi türler sakin ve başlangıç için uygunlardır.
hocam kaçarsa tutmam çok çok zor benim için. kaçma davranışı oluyor mu ya da bu ihtimali sıfırlayabiliyor muyuz bi yöntemle? kapağı açınca fırlamasından çok korkuyorum.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
hocam kaçarsa tutmam çok çok zor benim için. kaçma davranışı oluyor mu ya da bu ihtimali sıfırlayabiliyor muyuz bi yöntemle? kapağı açınca fırlamasından çok korkuyorum.
Bu saydığı cinsler veya türler oldukça sakin canlılardır. Çok kaçmalık bir durum olmaz. Oldu da kaçtı diyelim ki; o zaman canlının üstünü herhangi bir kapla kapatıp altından kağıt geçirerek alabilirsin. Sonrada geri teraryumuna koyarsın

efetrhan

Pupa
Üye
teşekkür ederim hocam beni geride tutan tek şey buydu kabuklarını takip etmek beslenmelerini izlemek aşırı keyifli. biraz da video izledim uzunca nasıl besliyolar ya da davranışları nasıl diye kendime bu konuda güveniyorum şuan. peki tarantulayı nerden alabilirim, illegal olduğunu biliyorum fakat hangi bağlantılardan ulaşabilirim hangileri güvenilirdir?

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
kaçma davranışını sıfırlamanın maalesef bir yolu yoktur ve kaçma durumu kesinlikle en az bir kere başına gelecektir. Soğukkanlı olup önlemlerini alırsan bir problem yaşamazsın.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

peki tarantulayı nerden alabilirim, illegal olduğunu biliyorum fakat hangi bağlantılardan ulaşabilirim hangileri güvenilirdir?
Bu konuda da kesin güvenilir diyebileceğim bir yer yok tamamen satıcılarla ilgili bir durum. Facebook gruplarında ufak bir araştırma yaparak rahatlıkla bulabilirsiniz. Satın almadan önce referans istemeyi unutmayın.

efetrhan

Pupa
Üye
kaçma davranışını sıfırlamanın maalesef bir yolu yoktur ve kaçma durumu kesinlikle en az bir kere başına gelecektir. Soğukkanlı olup önlemlerini alırsan bir problem yaşamazsın.

Bu konuda da kesin güvenilir diyebileceğim bir yer yok tamamen satıcılarla ilgili bir durum. Facebook gruplarında ufak bir araştırma yaparak rahatlıkla bulabilirsiniz. Satın almadan önce referans istemeyi unutmayın.
referans derken daha önce satış yaptığı arkadaşlarla görüşmekten mi bahsediyosunuz?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Doğrulanmış satıcı olarak sormanızı istiyor,yani yine dediğinize geliyor

Yani ona kefil olacak biri