Türü nedir, beslenir mi?

Kutay

İşçi Karınca
Üye
piknik alanında buldum zıplayabiliyor

Ekli dosyalar

• B498C851-0FCB-456D-B6BC-EF641DFCC1DF.jpeg
    B498C851-0FCB-456D-B6BC-EF641DFCC1DF.jpeg
    39.1 KB · Görüntüleme: 58

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Ülkemizdeki türler küçük olduğu için canlı yem kolaylıkla kabul etmiyorlar. Aldığınız ortama da kolaylıkla adapte olamıyor canlılar.

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Meyve sineği türleri, buffalo kurdu ve mikro un kurdu ile besleyebilirsin. Adapte olma konusunda sıkıntı yaşayacağını da düşünmüyorum. Fakat her zaman olduğu gibi doğadan alıp beslemeni tavsiye etmem.
bu bir tarantula türü mü yoksa örümcek mi onu anlayamadım

Kutay

İşçi Karınca
Üye
Salticidae familyasından olduğuny söyledim zaten. Google'a bile yazmamışsınız herhalde?
açtım baktım örümceklerle ilgili bir bilgim yok salticidae olduğundan tarantula veya örümcek olduğunu anlamadım fazla bilgim yok kusura bakmayın merakımdan sordum farklarını fazla bilmiyorum

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
açtım baktım örümceklerle ilgili bir bilgim yok salticidae olduğundan tarantula veya örümcek olduğunu anlamadım fazla bilgim yok kusura bakmayın merakımdan sordum farklarını fazla bilmiyorum
Türkiyede tarantula bulmanız pek mümkün değil zaten. Salticidae familyası Zıplayan örümcekler olarak geçerler. Çok yaygın bir türdür her yerde bulabilirsiniz. Beslemesi küçük olduklarından dolayı zordur. Örümceklere ilginiz varsa 100-150tl civarına tarantula alabilirsiniz.

bugra

Yumurta
Üye
Besin kabul etmezse hiç uğraşma sal

Son düzenleme:

Kutay

İşçi Karınca
Üye
peki nasıl bir teraryum oluşturmalıyım bu tür için ve kıyma ile ilgilenir mi

Son düzenleme:

efetrhan

Pupa
Üye
Türkiyede tarantula bulmanız pek mümkün değil zaten. Salticidae familyası Zıplayan örümcekler olarak geçerler. Çok yaygın bir türdür her yerde bulabilirsiniz. Beslemesi küçük olduklarından dolayı zordur. Örümceklere ilginiz varsa 100-150tl civarına tarantula alabilirsiniz.
o kadar ucuz muymuş ya😳😳 bir arkadaş 1300tl demişti ve forumdakiler fiyatı normal bulmuştu

efetrhan

Pupa
Üye
Türe göre değişir. Ben piyasada en ucuza bulunan Lasiodora Parahybana türü için söyledim.
benim fazlasıyla ilgim var tarantulaya fakat handling yapmaktan çekineceğim bir canlıyı sahiplenmek istemiyorum eklembacaklılara karşı biraz çekincem var saldırmalarından ötürü. bana bir öneriniz var mıdır bu konuyla alakalı veya şu türü al çok rahat bakarsın. onun dışında sakindir handling yapmana gerek yoktur tarzı önerileriniz nedir? tarantula sahiplensem bu şartlarda bakabilir miyim?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ya da nasıl alışabilirim?

Bulut_Mercan

Kraliçe Karınca
Üye
benim fazlasıyla ilgim var tarantulaya fakat handling yapmaktan çekineceğim bir canlıyı sahiplenmek istemiyorum eklembacaklılara karşı biraz çekincem var saldırmalarından ötürü. bana bir öneriniz var mıdır bu konuyla alakalı veya şu türü al çok rahat bakarsın. onun dışında sakindir handling yapmana gerek yoktur tarzı önerileriniz nedir? tarantula sahiplensem bu şartlarda bakabilir miyim?

Şahsen tarantula hiç beslemedim. Ama hiçbir türde handling tavsiye edilmez. Belki çok nadir instagrama bi foto atmak için eline alabilirsin onun dışında handlinge hiç gerek yok. Eklembacaklılar kedi köpek gibi ikide bir dokunup kafasını okşıyacağın canlılar değiller zaten. Eğer illa handling yapmak istiyorsan bi alerji testi yaptır derim ben çünkü alerjisi olan kişilerde ağır semptomlar görülebiliyormuş ısırılma durumunda. Ayrıca handling yapmayı da öğrenmek lazım. Canlı elini zemin olarak algılarsa ısırmayacaktır. Bir de tarantula alırken Yeni dünya türlerinden tercih edersen ısırılma riskini daha da azaltmış olursun onlar genelde bombalama yöntemiyle kendilerini savunuyorlar.

Bu da Benim Mantis 😅
Gördüğün gibi elini zemin olarak algılarsa sadece etrafta dolaşacaktır. Isırma saldırma gibi bir durum olmaz

Kutay

İşçi Karınca
Üye
bu örümceği sadece 1 gün test tübünde hava akışı olucak şekilde muhafaza etsem bir sıkıntı olur mu ondan sonra küçük bir teraryuma transfer edeceğim

efetrhan

Pupa
Üye
Şahsen tarantula hiç beslemedim. Ama hiçbir türde handling tavsiye edilmez. Belki çok nadir instagrama bi foto atmak için eline alabilirsin onun dışında handlinge hiç gerek yok. Eklembacaklılar kedi köpek gibi ikide bir dokunup kafasını okşıyacağın canlılar değiller zaten. Eğer illa handling yapmak istiyorsan bi alerji testi yaptır derim ben çünkü alerjisi olan kişilerde ağır semptomlar görülebiliyormuş ısırılma durumunda. Ayrıca handling yapmayı da öğrenmek lazım. Canlı elini zemin olarak algılarsa ısırmayacaktır. Bir de tarantula alırken Yeni dünya türlerinden tercih edersen ısırılma riskini daha da azaltmış olursun onlar genelde bombalama yöntemiyle kendilerini savunuyorlar.

Bu da Benim Mantis 😅
Gördüğün gibi elini zemin olarak algılarsa sadece etrafta dolaşacaktır. Isırma saldırma gibi bir durum olmaz
hocam bizim hobide elleşmeye zaten gerek yok acil durumlar için söylemiştim atıyorum beslemek için canlı yem veririm korkup kutudan çıkar eder de geri alamam diye ama herhalde o tarz sıkıntılar pek olmuyor. onun dışında yeni mekana geçirmek için illa ele almak gerkicek kutu değişimi vs.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye

New world yer türleri canlının karakterine göre değişmekle birlikle genel olarak oldukça sakindirler. Örnek vermek gerekirse Brachypelmalar, Grammostolalar, Nhandu chromatus, Nhandu tripepii, Lasiodora parahybana, Acanthoscurria geniculata gibi türler sakin ve başlangıç için uygunlardır.