Tür nedir nasıl bakılır

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Camponotuslar zaten oldukça büyükler. Mecbur test tüpü alman şart

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
npabilirm hayvan sığmadı ?
En azından içerisinde rahatça dönebileceği bir kutu bulun. Bir pamuk parçasını ıslatıp fazla suyunu sıktıktan sonra kaba koyup karıncayı da içerisine koyun. Yarına kadar idare edecektir.

Ackuk

Yumurta
Üye
Şise biraz ıslandı su koyarken sıkıntı olmaz umarım tes tüpü bulana kadar idare edermi
20220626_225131.jpg

efekan

İşçi Karınca
Üye
Şise biraz ıslandı su koyarken sıkıntı olmaz umarım tes tüpü bulana kadar idare edermi
Ekli dosyayı görüntüle 10902
İdare eder gibi yumurtlarsa test tüpüne transfer etmek zorunda kalacaksınız
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İdare eder gibi yumurtlarsa test tüpüne transfer etmek zorunda kalacaksınız
Tets tüpünü eczane, sağlık ocağı, hastane, labaratuvar malzemeleri satan online market ve ya normal marketlerde bulabilirsiniz.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ekli dosyayı görüntüle 10902
İçerisinde rahatça dönebileceği bir kap derken ufak bir kalemtraş veya kürdan kutusu falan kullanırsınız diye düşünmüştüm. Bu biraz büyük olmuş, yumurtlarsa falan sizin açınızdan zor olur transfer etmek. Dediğim boylarda bir kutu daha iyi olur ama bunda da idare edecektir.

Ackuk

Yumurta
Üye
test tüpünü alırımda burda 1 hafta beklese sıkıntı olurmu yukarıdaki arkadaş dedide kontrol edeyimmi yoksa günlük ölmesinden korkuyorum ölmesse ve yumurtlarsa hemen alırım test tüpünü karşıda eczane var.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Büyük ihtimalle dayanmaz. Siz en iyisi(kaç kere söyledim hatırlamıyorum) tüp alın tüpte bakın

efekan

İşçi Karınca
Üye
test tüpünü alırımda burda 1 hafta beklese sıkıntı olurmu yukarıdaki arkadaş dedide kontrol edeyimmi yoksa günlük ölmesinden korkuyorum ölmesse ve yumurtlarsa hemen alırım test tüpünü karşıda eczane var.
1 haftada yumurtlamazsa sıkıntı olmaz. Sen en kısa sürede test tüpünü temin et. Stresli bir türdür haberin olsun.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Test tüpünü hemen temin edip uygun şartları sağlayarak bakabilecekken bir hafta beklemenin ne mantığı var ki? Sürekli kontrol etmenize gerek yok, bir günü burada geçirebilir. Yumurtalarsa dediğim gibi şişenin içerisinden yumurtaları almanız zor olacaktır. Daha ufak bir kap bulmaya çalışın derim.

Ackuk

Yumurta
Üye
tamamdur kusura bakmayın yarın hemen temin ediceğim türü araştırdım.Dediğiniz gibi stresliymiş yumurtaları ağza kadar getirip kaşık yardımıyla transfer ederim.

efekan

İşçi Karınca
Üye
tamamdur kusura bakmayın yarın hemen temin ediceğim türü araştırdım.Dediğiniz gibi stresliymiş yumurtaları ağza kadar getirip kaşık yardımıyla transfer ederim.
Yumurtalar zarar görmezse öyle yapın. Zaten yarına kadar yumurtlayabilir de yumurtlamayabilir de.

Ackuk

Yumurta
Üye
ayrıca bugün bu kraliçeyi bulduğum yerin biraz üst tarafında bir karınca yuvasına yakın yerlerde işçiler ve prensler yada prensesler savaşıyordu yanımda bile vardı savaşanlar sebebini bilmiyorum.

efekan

İşçi Karınca
Üye
ayrıca bugün bu kraliçeyi bulduğum yerin biraz üst tarafında bir karınca yuvasına yakın yerlerde işçiler ve prensler yada prensesler savaşıyordu yanımda bile vardı savaşanlar sebebini bilmiyorum.
Belki uçuş yapıyorlardı ve siz savaşıyor sandınız. Çok kalabalık olduğu için yanlış anlamış olabilirsiniz.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
O şişenin içerisinde 1 hafta değil 1 ay bile geçirir ama nem sürekli olmak zorunda. Yumurtaları dert etmeye gerek yok. Baştan yumurtlayacaktır. Transfer de zor değil, manuel transfer yapılır olur biter. Her şeyde sorun bulmaya gerek yok.