Tür/cins kraliçe mi?

BOYIGARM

Yumurta
Üye
Bu gün öğlen buldum türünü tam tespit edemedim... Bi el atın IMG_20220619_161615.jpgIMG_20220619_161601.jpgIMG_20220619_161535.jpgIMG_20220619_161613.jpg

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Thorax ve ağız yapısı böyle değil
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Cataglyphis cursor | Cataglyphis cursor queen and workers (H… | Flickr

Son düzenleme:

BOYIGARM

Yumurta
Üye
Peki hocam cataglyphis cursorlar enmi pek sevmiyor galiba test tüpçünün ne kadarına su doldurmalıyım acaba

Peki hocam cataglyphis cursorlar enmi pek sevmiyor galiba test tüpçünün ne kadarına su doldurmalıyım acaba
Nemi

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Test tüpündeki suyun oranıyla alakalı değil pamuğun sıklığı veya gevşekliğiyle alakalı. Orta sıklıkta bir pamukla yapabilirsiniz,çok gevşek olmasın. Zaten ideal nemi kendisi ayarlar. Giriş pamuğunu da gevşek yapın biraz

Dusk

Yumurta
Üye
Test tüpündeki suyun oranıyla alakalı değil pamuğun sıklığı veya gevşekliğiyle alakalı. Orta sıklıkta bir pamukla yapabilirsiniz,çok gevşek olmasın. Zaten ideal nemi kendisi ayarlar. Giriş pamuğunu da gevşek yapın biraz
aslında gırıs pamugu yerıne outworld eklenmiyormu?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
aslında gırıs pamugu yerıne outworld eklenmiyormu?
İsteyen kişiye göre değişebilir. Outworldde hazırlayabilir veya test tüpü içerisinde de bakımını yapabilir

Nemi
Youtube üzerinden günlüğünü tutan kişinin videoları izleyebilirsin

BOYIGARM

Yumurta
Üye
Şimdi kraliçe daha ilk işçilerini çıkarmadığı için beslemeye gerek yok zaten ilk işçileri çıkıp besleme yapmaya başlayınca outworld takacam illaki ama şimdilik bir faydası olmaz...
ben outworld eklenince daha iyi oluyor diye biliyorum tüpte pek olacak şey değil

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Cataglyphisler semi claustraldir buda ilk işçiye kadar besine ihtiyacı var demektir. Ayrıca tüpte de bakılabilir. Outworld tercih meselesi

BOYIGARM

Yumurta
Üye
Cataglyphisler semi claustraldir buda ilk işçiye kadar besine ihtiyacı var demektir. Ayrıca tüpte de bakılabilir. Outworld tercih meselesi
Nası yani şimdi besleme gerekiyor mu kraliçe yi ama bir kaynakta besleme istemediklerini görmüştüm

Nası yani şimdi besleme gerekiyor mu kraliçe yi ama bir kaynakta besleme istemediklerini görmüştüm
https://www.karincadunyasi.com/forum/konu/cataglyphis-cursor.65/
Burda öle bir bilgi vermiş de o yüzden dedim

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye

https://www.karincadunyasi.com/forum/konu/cataglyphis-cursor.65/
Burda öle bir bilgi vermiş de o yüzden dedim
Kısaca anlatacağım. Cataglyphislerin thoraxındaki protein bezi daha küçüktür(fuly claustral olanlara göre). Yumurtaların gelişimi içinde protein gereklidir. Cataglyphislerde protein bakımından yeterli kaynağa sahip olamadıkları için dışarıdan ek kaynağa ihtiyacı vardır. Oradaki bilginin yanlış olduğunu belirteyim