Tüpte mi? Toprakta mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Doğadaki kraliçe sanki ordaki toprağa yuva yapmıyoda gidip torfa yuva yapıp koloni kuruyo allah allah
Bahsettiği şey topraktan gelebilecek parazitler vs gibi kraliçeye zarar verebilecek canlılar olması ayrıca doğadaki dış etkenler nedeniyle her 10 kraliçeden nerdeyse 1 tanesi gibi az bir oran ile koloni kurabiliyorlar bizim elimizdeki steril vs optimum değerlerini sağladığımız ortamda nerdeyse tamamı koloni kurabiliyor o yüzden cocopeat önemlidir küflenme bozulma yapmaz suyu uzun süre tutar. Dışarıdan almasını zorunda kalmadıkça önermiyorum ilaçlamalar başladı dışarıdan içeriye bir şey getirirken ikinci kez düşünmek lazım. Arkadaşımız deneme amaçlı yapacağını söylemiş o yüzden pek bir önemi yok aslında ilaçlanma olmayan biryerden alıp deneyebilir .

enesxx

Yumurta
Üye
Dostum bu mesajlarla bıraktın mı? Aldırma mesajlara deneyime devam et!

Neyse tüptekinde işçi 1-2 güne çıkar diye düşünüyorum. Onun dışında Merve hala yaşıyor. Galiba işçisi çıktı. Galiba diyorum çünkü alt kenara görülebilecek bir yer açmış. Merve'yi gördüm ama hâlâ hiç işçi görmedim.

efe1320

Yumurta
Üye
Dostum sizde kendinize göre haklısınız ama.bide sadece sana söylemiyom.arkadasi deneyden soğutmaya çalışıyorsunuz o olmaz şu olmaz vs.zaten deney yapıyor.vs.
Hocam deneyi daha iyi yapsın diye öneri yapıyoruz amaç bilgilendirmek.

Arselex

Yumurta
Üye
Hocam son durum nedir?Merak ettim de🤠

Emre52ege52

Pupa
Üye
Aynisini ben merak ediyorum takipte kalicam son durum nedir

Şöyleki ikisindede işçi çıktığından eminim Mervedeki işçiler arada dışarı çıkıyor ama çok çekingenler fotoğraf çekemeden içeri kaçıyorlar . Tüptekinin son hali aşağıda

Ekli dosyalar

• IMG_20230612_131112.jpg
    IMG_20230612_131112.jpg
    18.4 KB · Görüntüleme: 41
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...