Tliltocatl Vagans (Ex. Brachypelma) bakımı

werkkz

Yumurta
Üye
L3 L4 var bakımı nasıl yapılır, nemini nasıl ayarlarım, beslenme periyodu nasıl olacak, yardım edebilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

muhammedberk

Yumurta
Üye
Beslemeyi 3 4 günde bir yapabilirsin unkurdu yeter gövdesi büyüklüğünde yeter l7 ye kadar tartara dubia vermene gerek yok
Vagans nem seven bir tür olduğu için kabın en uç kısmını şırınga ile ıslat
Oda sıcak lığı(27 29 ) yeterli olur

Ekleyeyim elinde çok ufak tartara ve lobster varsa verebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

YavuzEfe

Pupa
Üye
L3 L4 var bakımı nasıl yapılır, nemini nasıl ayarlarım, beslenme periyodu nasıl olacak, yardım edebilir misiniz?
Beslemeyi 3 4 günde bir yapabilirsin unkurdu yeter gövdesi büyüklüğünde yeter l7 ye kadar tartara dubia vermene gerek yok
Vagans nem seven bir tür olduğu için kabın en uç kısmını şırınga ile ıslat
Oda sıcak lığı(27 29 ) yeterli olur

Ekleyeyim elinde çok ufak tartara ve lobster varsa verebilirsin
Beslenme olarak günlük yiyebildiği kadar vermeni öneririm. Canlının daha hızlı büyümesini sağlar. Mikro un kurtlariyla günde 2 3 tane verirsen zaten bir süre sonra girer kabuğa.

muhammedberk

Yumurta
Üye
Beslenme olarak günlük yiyebildiği kadar vermeni öneririm. Canlının daha hızlı büyümesini sağlar. Mikro un kurtlariyla günde 2 3 tane verirsen zaten bir süre sonra girer kabuğa.
Knk en iyisi abdomen takibi zayıfsa besle ayrıca günde 2 3 un kurdu nasıl olacak ve benim önerim power feeding yapılmaması biliyorum daha hızlı büyüyor ama abdomeni daha kolay hasar alıyor nadiren kabuk sıkış ması olabilir bence abdomen takibi yaparak beslemek en doğrusu

YavuzEfe

Pupa
Üye
Knk en iyisi abdomen takibi zayıfsa besle ayrıca günde 2 3 un kurdu nasıl olacak ve benim önerim power feeding yapılmaması biliyorum daha hızlı büyüyor ama abdomeni daha kolay hasar alıyor nadiren kabuk sıkış ması olabilir bence abdomen takibi yaparak beslemek en doğrusu
ya tabikide haklısın riskleri var ama diğer türlü gelişim yavaş oluyor, bir de power dozunda yapılıp kabuk zamanı nemi bollaştırınca sorun yaşanma olasılığı çok düşüktür.