Tetramorium kraliçe transferi

ouzei

Yumurta
Üye
Merhaba.
Birkaç gün önce bir tetramorium kraliçe buldum. Elimde hiç malzeme olmadığı için hemen bir şırınga bulup içinde beslemeye başladım. Bugün kontrol ettiğimde yumurtlamıştı. Hiç tecrübem olmadığı için izninizle bir kaç adet sorum olacak.
-Cam tüplerim geldiği zaman kraliçeyi transfer etmeli miyim?
-Kraliçeyi transfer edersem yumurtalara zarar vermeden transfer edebilir miyim?
-Transfer etmek için işçilerin çıkmasını mı beklemeliyim?
Veya başka bir öneriniz var mı?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Nazdravia

Pupa
Üye
Su ne kadar idare eder. Eğer işçiler çıkana kadar (ortalama 1.5 2 ay) idare edecekse elleme kalsın. Eğer biterse transfer edersin. İşçi çıkmadan transfer yaparsan manuel yapmanı tavsiye ederim

Batınönal

Yumurta
Üye
Transfer etmek için işçilerin çıkmasını beklemene gerek yok. Şırıngadaki su bitince cam tüplerine transfer edebilirsin.

MRSYREAN

Yumurta
Üye
Ben geçenlerde messor kraliçemi transfer etmiştim (zorunlu olarak) 2 saat sürmüştü ve transferden 3 gün sonra daha fazla yumutlamıştı bir tarafı karanlık bir tarafı aydınlık yap bence .

sakalsizgandalf

Yumurta
Üye
Bende de aynı durum olmuştu. Messor kraliçem şırıngada yumurtlamıştı ve test tüplerim sonradan geldi. Şırıngada su problemi oluyor diye test tüpüne almak istedim ben de.
Bir tarafı aydınlık bir tarafı karanlık yapmayı denedim kraliçe geçmedi sonra ben de manuel transfer yaptım. Yumurtaları kulak çöpü ile zarar vermeden geçirmiştim tüpe. Bir sıkıntı olmadı şimdi işçileri var.