Tarantulamın tünel kazması

Celilkaran

Yumurta
Üye
Tarantulam tünel kazdı yemek attığımda yemedi ama sonra yermi türü tlitacolt albopolisum

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Abdomen büyüklüğüne bakın eğer yeteri kadar siskinse vermeyebilirsiniz.

Celilkaran

Yumurta
Üye
Cevaplarınız için teşekkür ler daha sling ama baktığımda yemişti şuan bir sıkıntı yok

Celilkaran

Yumurta
Üye
Peki tünel kazınca kabukta mı oluyor

Celilkaran

Yumurta
Üye
Birde bende bu türden 3 tane sling var un kurdunu içine atıyorum ve 3 4 günde bir besliyorum onlar aç oldukşarında yerler mi?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Peki tünel kazınca kabukta mı oluyor
Sanmıyorum, normaldir. Kabuğa giren canlıda abdomen hafiften kelleşmeye başlar, hareketleribde yavaşlama olur, bazı durumlarda yemden kesilir, renginde kararmalar olur. Bu Belirtiler ortaya çıkınca canlı kabuk sürecine girmiş olur

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Birde bende bu türden 3 tane sling var un kurdunu içine atıyorum ve 3 4 günde bir besliyorum onlar aç oldukşarında yerler mi?
Bunu size önermiyorum ve yapmayın. Canlının abdomen büyüklüğüne göre besleme yapın söylediğim gibi. Kurt içeride canlının oluşturduğu ağlara zarar verebilir. Ayrıca torfu kazıp altınada girebilir

Celilkaran

Yumurta
Üye
Tm teşekkürler eğer abdomeni şişkin se yem vermeyeceğim cevaplarınız için teşekkür ler

phawula

İşçi Karınca
Üye
elindeki canlı sling olduğu için doğası gereği belli bir boyuta ulaşana kadar tünel kazar. 5 veya 6. kabuktan itibaren yer türü özellikleri göstermeye başlayacaktır. Ama kazma durumu olağandır. Bazen büyük boyuttaki canlılar kışın ısıyı dengelemek ya da kabuk için ortam yaratmak adına kazı yapabilir. Un kurdu ile besleme yapıyorsan canlı yeme atılım göstermediğinde yemi al. Çünkü un kurtları toprakta iyi gizlenir ve bu da canlını strese sokacaktır.