Tarantulam kabukta nem nasıl olmalı

MelihAga

Yumurta
Üye
Benim ilk tarantula besleyişim sahibinden kabuk atma sürecindeyken aldım l4 şuan l5 olucak nemini bittikçemi koymalıyım yoksa hergün mü ve yemini kabuk attıktan ne kadar bir süre sonra vermeliyim hergün mü haftada 1 kez mi vermeliyim

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Nemin sabit kalması iyi olur bitmesini beklemeyin kabuk attıktan sonra dehidrasyon yaşayabilir içeride mutlaka içebileceği suyu bulundurun

mst41

Yumurta
Üye
bide kabuk attıktan sonra 1 hafta yemek vermeyin kabuk attıktan sonra dişleri kırılgan olabiliyor yerken dişini kırabilir

MelihAga

Yumurta
Üye

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
nemi biraz kurudukça azcık ekleyip tekrar tamamlayarak sabit tutmak daha iyi kabuk dönemi ekstra çok nem yapmanıza vs gerek yok türe göre yarardan çok zararı olabilir bunun

MelihAga

Yumurta
Üye

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Kabuk attıktan sonra yem süreci nasıl olmalı

Kabuk attıktan sonra dişleri de yenilendiği için dişleri bembeyaz ve yumuşak olur zamanla kitin CaCO3 yardımı ile sertleşir ve eski halini alır

Demeye çalışıyorum ki kabuk attıktan bir süre boyunca dişleri en azından koyu kahverengi olana kadar besleme yapmamanızdır bu dönemde saldırılara açık olacakları için normale göre biraz daha agresif olabilirler, yemi verirken dikkat edin metali ısırır ise dişleri kırılabilir. Keyifli hobiler