Tarantulalarda Nem Oranı

qCartman

Yumurta
Üye
Tarantulada nem oranı nasıl yapılmalı?
İnternetten baktığımız zaman, kimi Tarantula için %70 iken kimi tarantula İçinde %30 yazıyor neye göre %30, göreceli Bir şey mi? Örnek verecek olursam İnternette lp tarantulaları için %75 Gördüm. Bi videoda adam lpler çok nem Sevmez diyor.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
nemlere pek %lik olarak bakmayın havadaki nemi %70 olan bir şehirde torfa hiç nem yapmayın demek gibi oluyor bunun yerine torfun ne kadar nemlendirileceğini söylemek daha iyi olur çoğu türde slingen adult haline göre daha nemli tutabilirsiniz lp için de böyle oldukça dayanıklı bir tür zaten torfun çeyreği de tümü de nemli olsa idare edebilir çok fazla ve ya çok az yapmayın sadece ve havalandırmaya dikkat edin.

Slingersevici

Yumurta
Üye
Tarantulada nem oranı nasıl yapılmalı?
İnternetten baktığımız zaman, kimi Tarantula için %70 iken kimi tarantula İçinde %30 yazıyor neye göre %30, göreceli Bir şey mi? Örnek verecek olursam İnternette lp tarantulaları için %75 Gördüm. Bi videoda adam lpler çok nem Sevmez diyor.
Ben lp besliyorum . Bulunduğu teraryumun nem oranı %60-70 civarı 27 derece sabit ısıda tutuyorum .
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben lp besliyorum . Bulunduğu teraryumun nem oranı %60-70 civarı 27 derece sabit ısıda tutuyorum .
Ha bide torfun tamamı değil 1/3 kadarını sprey yardımıyla nemlendiriyorum

Skywalker

Yumurta
Üye
Yer türleri genelde çok nemli ortam sevmiyorlar eğer avicularia gibi hassas türler beslemiyorsanız nem konusuna çok takılmanıza gerek yok. Havalandırması iyi olsun küf yapmasın yeterli