Tarantula

enes41

Yumurta
Üye
Başlangıç Olarak Bakabileceğim En Ucuz Tarantula Türü Nedir ?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Başlangıç için bir çok nw yer türü idealdir. Lasiodora parahybana,Grammostola pulchripes, Brachypelma vs. yer türleri ile başlayabilirsin

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bana kalırsa kolay bulunurluğu ve ucuzluğundan dolayı Lasiodora parahybana. Ama diğer alternatifleri de değerlendirebilirsiniz

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Önemli değil:)

Kutay

İşçi Karınca
Üye
peki satan insanları nerede bulabiliriz Davus Pentaloris almayı düşünüyorum nereden bulabilirim

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
peki satan insanları nerede bulabiliriz Davus Pentaloris almayı düşünüyorum nereden bulabilirim
Facebook grupları, discord sunucuları ve whatsapp gruplarına girebilirseniz bulmanız biraz daha kolay olacaktır. Dediğiniz türün slingini son zamanlarda satan bi kişi gördüm onda da stoklar tükendi. Alışveriş yapmadan önce referans istemeyi unutmayın.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Fiyat şuanki piyasa için gayet uygun ve Grammostola pulchripes türü başlangıç için uygundur.
Üreten ve satan geçen seneye kıyasla sanırım daha çok düşüşe geçmiş durumda. Daha pahalıya da satabilirdi değil mi yani? Getirilen fiyatlarda baya arttı diye düşünüyorum

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Üreten ve satan geçen seneye kıyasla sanırım daha çok düşüşe geçmiş durumda. Daha pahalıya da satabilirdi değil mi yani? Getirilen fiyatlarda baya arttı diye düşünüyorum
Şu an hobide serbest piyasa furyası başladı zaten. Millet serbest piyasa, parası olan alır tarzı şeyler söyleyip canlıları çok fahiş fiyatlara satıyor. Tamamen satıcının inisiyatifine kalmış bir durum. Aslında bu sene de güzel üretimler oldu fakat üreticiler direkt çevresine satarak bitirdi kokonları. Dolar ve euro yüzünden bi kaç ithalatçı da her sene yapılan sonbaharda ithalat yapmayacaklarını söylediler.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Serbest piyasaymış,pehh😵 Durum kötü biraz. Hobiye hevesli arkadaşlarımızda uygun fiyatlı canlı bulamıyorlar. İlerdeki zamanlarda düzelir umarım bu durum.

Görükremin

Pupa
Üye
Serbest piyasaymış,pehh😵 Durum kötü biraz. Hobiye hevesli arkadaşlarımızda uygun fiyatlı canlı bulamıyorlar. İlerdeki zamanlarda düzelir umarım bu durum.
Yok ya ümidimiz kalmadı artık. Seneye daha çok pahalı olacağına eminim. Şimdi de doğru düzgün bulamıyoruz ama seneye hiçbirşey bulamayabiliriz.