Tarantula tek çeşit yer mi?

Tqaho

Yumurta
Üye
Merhaba tarantula almayı düşünüyorum ama babam sadece un kurdu beslememe izin veriyo hamam böceği besleyemiyorum tarantula sadece un kurdu yiyerek yaşayabilir mi ?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Un kurdu ile sadece beslenmez. Un kurdu tavsiye ettiğim bir canlı yemde değil açıkçası.

Tqaho

Yumurta
Üye
Tamam ozaman ben babamı ikna etmeye çalışıyım

Sasuke

Yumurta
Üye
Eğer baban çok bilgili değil ise lobster al un kurdu böceği dersin tanımaz

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Lobster tavsiye edeceğim son hamam böceği türlerdendir çok iyi tırmanırlar ve kapağı açtığınızda kaçmayı çok severler

Tarantula için önceliğiniz dubia ve tartara olmalıdır

Ortalama ise madagaskar

Önermediğim ise lobster

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
lobsterların tırmanıp kaçma sorununu karıncalarda kullanılan yağ+pudra karışımı ile çözebilirsiniz şahsen tırmanmalarını seviyorum ben ağaç türleri gibi yukarıda yaşayan canlıları beslerken büyük kolaylık oluyor

Alpaca

Yumurta
Üye
Lobster tavsiye edeceğim son hamam böceği türlerdendir çok iyi tırmanırlar ve kapağı açtığınızda kaçmayı çok severler

Tarantula için önceliğiniz dubia ve tartara olmalıdır

Ortalama ise madagaskar

Önermediğim ise lobster
Ve de sanırsam en kokulusu lobster tek almayacağım hamam böceği lobster olurdu heralde :D

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Gres yağı vazalin zeytin yağı kullanabilirsiniz evde besleyecekseniz duvarlara 2 3 cm kalınlığında zeytin yağı sürebilirsiniz

Tqaho

Yumurta
Üye
Söylendiği gibi lobster tırmana bildiği için Dubai almayı düşünüyorum

Tqaho

Yumurta
Üye
Bide eve kaçarsa zaten babam o böcekleri bana yedirir bunu bizzat o söyledi

Savas

Yumurta
Üye
Ben adult dişi Boehme’mi sürekli çeşitli yemlerle besliyorum
Örn; tartara, cırcır, çekirge vb.
Sadece un kurduyla yaşamaz benim kendi fikrimce.

Topirak

Majör Karınca
Üye
Un kurdu, dubia ,tartara vede morio belki buffalo
UN kurdu yağladırma gerektiren dönemler için
Dubia hamam böceği yemesi için
Tartara çeşit olsun diye
Morio yağlandırmak vede doyurmak için
Buffalo olabilir tavsiye etmem uğraştirir

phawula

İşçi Karınca
Üye
Tarantulalar için en sağlıklı yem çeşitleriden biri lobsterdir. Canlıya attığında kazma yeteneği olmadığı için ve hareketli bir yem olduğu için tarantulan kolay bir şekilde avını kapacaktır. Morio, un kurdu ve dubialar kolaylıkla zemini kazarlar ve alman zor olabilir. Lobster tavsiye etmeyen arkadaşlar neye göre tavsiye etmediklerini anlamadım ama benim ilk önceliğim her zaman lobsterdir. Büyük canlılarıda Morio kurdu ile beslerim. Ama dikkat et kesinlikle dişi bir lobsters evde kaçırma sonra duvarda gezen yavru hamam böcekleri görürsün : )

Alpaca

Yumurta
Üye
Tarantulalar için en sağlıklı yem çeşitleriden biri lobsterdir. Canlıya attığında kazma yeteneği olmadığı için ve hareketli bir yem olduğu için tarantulan kolay bir şekilde avını kapacaktır. Morio, un kurdu ve dubialar kolaylıkla zemini kazarlar ve alman zor olabilir. Lobster tavsiye etmeyen arkadaşlar neye göre tavsiye etmediklerini anlamadım ama benim ilk önceliğim her zaman lobsterdir. Büyük canlılarıda Morio kurdu ile beslerim. Ama dikkat et kesinlikle dişi bir lobsters evde kaçırma sonra duvarda gezen yavru hamam böcekleri görürsün : )
yem olarak bir şey denmedi zaten sadece bakım açısından zor veya riskli birnevi kıyas yani

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Elbette en iyisi olabildiğince fazla canlı yem türüne sahip olup elinizdeki canlılara zengin bir diyet sunmaktır; fakat sizin durumunuzda, en azından yakın zaman içerisinde bunun mümkün olduğundan şüpheliyim. O nedenle tavsiyem bir hamam böceği çeşidi ve bir kınkanatlı türünün larvasını elinizin altında bulundurmanızdır. Alacağınız canlının boyutuna bağlı olsa da hamam böceği türü olarak tartara'yı (Shelfordella lateralis) tavsiye edebilirim. Tartaralar fazla büyümüyorlar ve ootheca'dan yeni çıkan nimfler oldukça ufak oluyorlar, bu nedenle alacağınız canlı ufak bir spiderling olsa bile uygun olacaktır. Büyük canlılar için de birden fazla hamam böceği verilebilir. Buna ek olarak plastik ve cam yüzeylere tırmanamamaları ve çok hızlı gelişip çoğalmaları da diğer avantajları. Ayrıca hızlı koştukları için çoğu canlının ilgisini çekeceklerdir. Dezavantajlarıysa yine aynı özelliklerinden dolayı evde sorun çıkartma ihtimali en fazla olan canlı yemlerden birisi olmaları. O nedenle kaçırmamaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Yine benzer sebeplerden dolayı ise kurt olarak da morio öneririm. Onlar da tam tersi şekilde diğer kınkanatlı larvalarına göre daha fazla büyüdüğü için canlınız büyüdüğünde de işinizi göreceklerdir. Eğer işleyen bir koloni kurarsanız yeni çıkan larvalar da zaten neredeyse her boyuttaki tarantula için yeterince küçük.

phawula

İşçi Karınca
Üye
yem olarak bir şey denmedi zaten sadece bakım açısından zor veya riskli birnevi kıyas yani
bakımı da gayet basit, koku hepsinde oluyor. temizliğine vs dikkat edersen hiç bir canlı yemde zorlanmazsın. Kaçırma olayı da basit aslında bir sürü yöntem var. Morio benim saklama kabını delmişti nasıl yaptı bilmiyorum ama en azından böyle huyları yok : )

iyi forumlar