Tarantula tecrübesi

Celilkaran

Yumurta
Üye
Merhaba ben yakın zamanda irmina ve pulcher türü sling tarantula alacağım.ve 7 aydır albo türü sling tarantula ya bakıyorum yani hobide daha yeni sayılırım ve bu türler tecrübesiz ve yeni başlayanlar için önerilmiyor eğer bu türlere sling ken alıp baksam sıkıntı çeker miyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
O biraz size bağlı aslında. Canlıyı kontrol ederken, problem yaşıyor musunuz? Irminia çok hızlı bir türdür çünkü. Aslında bana göre hayvanla uğraşmadığınız, elinize almadığınız sürece hiçbir türde problem yaşamazsınız. Bazı türler nem konusunda vs. daha hassas olabiliyordur. Ama hayvanla uğraşmadığınız sürece bahsettiğiniz türleri beslemenizde pek problem olmaz. Kapağı açtığınız gibi uçarsa da yakalarsınız :D Eğer kendinize güvenmiyorsanız daha yavaş türler de seçebilirsiniz.

Celilkaran

Yumurta
Üye
İşte dediğim gibi biraz kararsız kaldım bakabilir miyim diye yani ben albo da hiç sıkıntı çekmedim ama büyük ihtimalle alacağım bazı arkadaşlarda sling alacağın için alışırsın dedi . Cevabınız için teşekkürler

Celilkaran

Yumurta
Üye
Peki irmina ile pulcher arasında agresiflik konusunda fark varmı

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
İşte dediğim gibi biraz kararsız kaldım bakabilir miyim diye yani ben albo da hiç sıkıntı çekmedim ama büyük ihtimalle alacağım bazı arkadaşlarda sling alacağın için alışırsın dedi . Cevabınız için teşekkürler
Bence de alışırsınız. Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum pek. Diğer sorunuza cevap veremem çünkü pulcher beslemedim. @Görükremin @phawula

phawula

İşçi Karınca
Üye
iki türde çok hızlı hareket eden ve bana göre agresif olan türlerdir. aynı zamanda zehir seviyeleri oldukça yüksektir. albo sakin bir tür ve bunların yanında bebek gibi kalır. aktarım yaparken ve yemleme yaparken dikkat etmeniz gerekir bir anda teraryumdan şimşek hızıyla kaçabilirler. iki türede bakma şansım oldu ama benim çok keyif alarak baktığım türler listesinde değiller. ama tabii tarantulalarda agresif özellikleri fazla olan türler renk ve görünüş olarak güzel oluyorlar :) eğer imkanın varsa bu türler yerine regalis almanı öneririm. bende bir Regalis var erkek 4 yasına gelmek üzere ömrünü tamamladı gibi bakımı çok keyifliydi. tavsiye ederim.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
O biraz size bağlı aslında. Canlıyı kontrol ederken, problem yaşıyor musunuz? Irminia çok hızlı bir türdür çünkü. Aslında bana göre hayvanla uğraşmadığınız, elinize almadığınız sürece hiçbir türde problem yaşamazsınız. Bazı türler nem konusunda vs. daha hassas olabiliyordur. Ama hayvanla uğraşmadığınız sürece bahsettiğiniz türleri beslemenizde pek problem olmaz. Kapağı açtığınız gibi uçarsa da yakalarsınız :D Eğer kendinize güvenmiyorsanız daha yavaş türler de seçebilirsiniz.
Zaten newworld ve yer türleri önerilir, newworld türlerinden uzak durması da söylenmez.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye

Celilkaran

Yumurta
Üye
Tm cevaplarınız için teşekkürler sizin dediğiniz gibi regalis almaya çalışacağım peki regalis e bakabilirmiyim ?sizin irmina ve Pulcher için dediğiniz şeylerde regalis için geçerlimi

Celilkaran

Yumurta
Üye
Sling ken alacağım için erkek mi dişimi olduğu belli olmaz değilmi bende yeni sayıldığım için sıkıntı çıksın istemiyorum

Celilkaran

Yumurta
Üye
Sizin dediğiniz türe baktım ama ornata ve regalis arasında gidip geliyorum ve bu türler bana sıkıntı çıkartırmı veya sling ken alırsam bir sıkıntı olmaz mı