Tarantula kabuk bilgisi

Reiji

Yumurta
Üye
Merhabalar bundan 1.5 hafta önce arkadaşım evinde bacagı köpük sling bir chatopelma ovalichum bulmuştu ben de aldım en azından kabuk atana kadar bakarım salarim diye şu anlık 2 kere yem yedi (WC canlıya karşıyım) ama l kaç bilmiyorum beni aydınlatabilirseniz sevinirim işaret parmağımın 2. Çizgisine ulaşacak bir boya sahip ayakları dahil

Reiji

Yumurta
Üye
Soyle

Ekli dosyalar

• IMG-20230205-WA0003.jpg
    IMG-20230205-WA0003.jpg
    55.7 KB · Görüntüleme: 35

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
attığınız olivaceum olmayabilir canlının açık durduğu net bir fotoğraf atarsanız iyi olur
kabuk konusunda dış görünüşten boydan kesin kabuk anlayamayız kaçıncı kabuk olduğunun bir önemi de yok zaten

Reiji

Yumurta
Üye
Olivaceum olduğunu dogrulattim kaçıncı kabuk olduğuna göre yem miktarini arttiricakrim neyse teşekkürler

phawula

İşçi Karınca
Üye
Öncelikle kaçıncı kabukta olduğunu anlamak biraz zor. Resim net değil. Aynı zamanda parmağının 2.çizgisinin kaç cm olduğunu bilmiyoruz :) benim ki 5 cm e denk geliyor. Eğer bu şekilde bir hesaplama yaparsak öncelikle canlının dişi ya da erkek olduğunu bulmamız lazım. Çünkü dişiler ve erkekler farklı boyutlarda farklı kabuk sayılarında olabiliyorlar. Normalde bu canlının erkekleri yetişkin boyda 5-6 cm arasında olduğu söyleniyor. Benim parmak boyuna göre ikinci çizgi dersek yetişkin olmaya yakın ya da olmuş diyebilirim. Canlıya vereceğin yem ile kabuk arasında nasıl bir bağlantı var anlamadım. Genelde biz canlının büyüklüğüne göre yem sayısını artırmak yerine vereceğimiz yem boyutunu büyütürüz.

Son düzenleme:

Reiji

Yumurta
Üye
Efendim amacım sadece bir an önce kabuk atmasını sağlamak sonra salacagım iyileşmesini istemiştim bilgilerim yetersiz yetişkin bir birey değilim dolayısıyla parmaklarım sizinki kadar uzun degil uzman olmadığım için cinsiyetii tahmin edememekteyim hızlı kabuk atsin istemiştim haklısınız bilgilerim yetersiz şu anlık boyutunu ölçtüm 1.5 santimetre civarında kusura bakmayın yetersizim...

phawula

İşçi Karınca
Üye
l4-l5 arası olabilir, sıcaklığını nemini düzgün dengelersen hızlı kabuk atar. kusur yok ne demek, iyi hobiler