Sultan Papağanı

karıncabuldum

Pupa
Üye
Kaç gün kafeste kalmalı 4 5 gün yeterli midir
Onun dışında 1.5 aylık ve elimizi uzatınca korkup kanar çirpıyor nasıl bisi yapıp durdurabiliriz ben yeni gelmesinden dolayı strese giriyor diye yorumladim. ( Önceden muhabbet kuşu baktım)

Araştırma yaptım ama bazı yerlerde 1 hafta bazı yerlerde 3 gün yaziyor o yüzden sordum

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Onun dışında 1.5 aylık ve elimizi uzatınca korkup kanar çirpıyor nasıl bisi yapıp durdurabiliriz ben yeni gelmesinden dolayı strese giriyor diye yorumladim. ( Önceden muhabbet kuşu baktım)

Araştırma yaptım ama bazı yerlerde 1 hafta bazı yerlerde 3 gün yaziyor o yüzden sordum
Sultan papağanlarinda istisnasi bir durum oluyor. Yavruyken alıp eğitmeniz gerekiyor. Yavaş hareket edin ani hareketler yapmayın.
Kafes seven bir papağan türü değildir oldukça sosyaldirler. 1.5 aylık herhalde daha kanatları bile yeni çıkmıştır, 1.5 aylık olduğuna emin misiniz? Şuanlik strese fazla sokmamaya dikkat edin

KAANDBK01

Yumurta
Üye

Ben yeni geldiğinde uzun süre kafeste durmasını doğru bulmuyorum. Ben ilk geldigi zamanlarda 35 günlük civarıydı eve getirdiğim de sadece 1 saat durdu kafeste sonra sürekli olarak elimde sevdim ele alistirdim. Kafese kapatmadim hiç sürekli omzunda kolumda duruyordu bu sayede çok hızlı ve çok kolay bı şekilde kendime alıştirdim balkona falan çıktığımda omzumda duruyor şimdiye kadar hiç kaçmaya çalışmadı

karıncabuldum

Pupa
Üye
Sultan papağanlarinda istisnasi bir durum oluyor. Yavruyken alıp eğitmeniz gerekiyor. Yavaş hareket edin ani hareketler yapmayın.
Kafes seven bir papağan türü değildir oldukça sosyaldirler. 1.5 aylık herhalde daha kanatları bile yeni çıkmıştır, 1.5 aylık olduğuna emin misiniz? Şuanlik strese fazla sokmamaya dikkat edin
Şuan sadece kafasındaki tüyler çıkmamış erkek bu arada

efekan

İşçi Karınca
Üye
Onunla sürekli olarak oyun oynayın onunla ilgilenin. Yoksa size küsebilir ve bu ölümle sonuçlanabilir. Oyuncu bir hayvan olduğu için sizinle sürekli oyun oynamak isteyecektir. Yeteri kadar ilgilenilmediğinde strese girebilir.