Sopa Böceği

Freux

Yumurta
Üye
Sopa böceği beslemeyi düşünüyorum temel bilgiler dışında besleyen kişilerde ayrı olarak bilgi verebilirse sevinirim

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Sopa böceği beslemeyi düşünüyorum temel bilgiler dışında besleyen kişilerde ayrı olarak bilgi verebilirse sevinirim
Ben beslenmeye yeltendim adana canlı yemden yumurtalarını aldım ama çıkmadı o yüzden net bişi diyemicem. Besleyen biri varsa buraya yazarsa çok iyi olur hepimiz bilgileniriz

umurdaglar

Pupa
Üye
yumurta olarak alınıp uygun sıcaklık ve nemi sağladıktan sonra çıkım gerçekleşiyor. Fakat yumurtadan çıkımdan sonra sıcaklık ve neme dikkat etmeye özen göstermek gerekiyor ve tabi beslenmeye. Böğürtlen ve gül yapraklarını severek yiyorlar. Yumurtadan çıkımdan sonra verilen yaprakların dış tarafları biraz sert ortaları daha yumuşak olduğu için makas ile yaprağı kesmek gerekiyor. Yavrular yaprağın ortalarını daha kolay yiyorlar. Besleyeceğin yere dalları ile beraber gül veya böğürtlen koyabilirsin.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Genel olarak nemli, dikey ve asılabilecekleri yerler olan terraryumlarda bakılabilir. Yabancılarda tül veya sineklik kaplı terraryumlarda bakıldığını gördüm. Arkadaşımızın dediği gibi de önce yumurta şeklinde temin edebilirsiniz. Yavru şeklinde teslimatta sıkıntılar çıkabilir, çok hassas canlılar. Edindiğiniz yumurtaları da nemli bir kapta kağıt havlu, perlit gibi taban malzemesi üzerinde bekletebilirsiniz. Kuluçka süresi uzun sürebilir, sabırlı olmanız lazım.
Başlığı görünce şaşırdım merak ettim geldim 1-2 görsel olsaydı iyiydi.
Şöyle de birkaç görsel bırakayım, çeşit çeşit, farklı boylarda ve renklerde türleri mevcut:

Medauroidea extradentata
f7488e24bb9335a39504109ec02c834f.jpg

Peruphasma schultei
Peruphasma-schultei.jpg

Not: Görseller alıntıdır, kendim de sopa böceği beslemedim fakat ilgilendiğim için yaptığım araştırma sonucu bildiklerimi aktardım.

ez_reyez

Yumurta
Üye
Ben beslenmeye yeltendim adana canlı yemden yumurtalarını aldım ama çıkmadı o yüzden net bişi diyemicem. Besleyen biri varsa buraya yazarsa çok iyi olur hepimiz bilgileniriz
kanka o dediğin siteye bi baktımda güzel gibi duruyo ama güvenilir mi bilemedim
sen daha önce alışeriş yaptın mı o siteden güvenilir mi?

umurdaglar

Pupa
Üye
o zaman bu hobiye bu böcekle başlamak istiyorum uygun mu sence çok güzel sopa böceği gürleri vardı orda
Başlamadan önce çevrende böğürtlen yaprağı ve gül yaprağı temin edebileceğin yer var mı onu araştır. Eğer temin edebiliyorsan sipariş verip uygun ortama yumurtaları koyup çıkmalarını beklebilirsin. Farklı türler alıcaksan yumurtaları yan yana koyabilirsin hepsinin istediği nem oranı aynı zaten. Fakat yumurtalardan çıkımlar başladıktan sonra ayırman gerekiyor türleri bir birlerinin bacaklarını vs yiyebiliyorlar.

ez_reyez

Yumurta
Üye
Başlamadan önce çevrende böğürtlen yaprağı ve gül yaprağı temin edebileceğin yer var mı onu araştır. Eğer temin edebiliyorsan sipariş verip uygun ortama yumurtaları koyup çıkmalarını beklebilirsin. Farklı türler alıcaksan yumurtaları yan yana koyabilirsin hepsinin istediği nem oranı aynı zaten. Fakat yumurtalardan çıkımlar başladıktan sonra ayırman gerekiyor türleri bir birlerinin bacaklarını vs yiyebiliyorlar.
tamamdır kankam çok teşekkürler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Site güvenilir ben yemlerimi ordan alıyorum gayet ilgilidir sahibi
kankam bir getirme yada kargo ücreti var mı varsa ne kadar?

Son düzenleme:

Mv90

Yumurta
Üye
tamamdır kankam çok teşekkürler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

kankam bir getirme yada kargo ücreti var mı varsa ne kadar?
Kargoyu karşı ödemeli yolluyor aldığın şeylerin kutu büyüklüğü ile alakalı fiyat çıkıyor şimdiye kadar min 13 max 25 tl oldu bana yani kargo firmasına ödüyorsun orayla alakalı bi durum yok wp iletişiminede direk sahibi bakıyor sipariş detayı girersen ilgileniyor