Selamlar🙋‍♀️

Bilgen

Yumurta
Üye
Merhabalar ismim Bilgen. 43 yaşındayım. İstanbul da yaşıyorum. Karınca hem çok sevdiğim, hem de çocukluğumdan beri ilgilendiğim bir hayvandır. Kızımın da merakı olunca bu hobiye karar verdik. Karınca ailemiz daha bana ulaşmadı. Kargoya verilecekler ama onlar gelmeden bu dünya ile ilgili bilmem gerekenleri öğrenmek istiyorum. Tabi ki bakmaya başladığımda yaşayacağım sorunlar olursa sizin gibi bilgili arkadaşlardan destek almaktan çok mutlu olurum. Benimle ilgili durum bu. Fazlasıyla hayvansever yapım sebebiyle ilgim büyüğünden küçüğüne var. Tekrardan görüşmek üzere. Selamlar 🙋‍♀️

Emperorofinsects

Larva
Üye
Merhaba. Kızınız ve siz öncelikle hoş geldiniz. Bu hobiyi öğrenmek ve layıkıyla yapmak için doğru yerde olduğunuzu belirtmek isterim. Ülkemizde bu hobi ile uğraşan Tuğkan Gönültaş önderliğinde kurulan forumumuzda karıncalar ve daha birçok canlı ile ilgili temel ve çeşitli bilgiler bulmanız mümkün. Sorduğunuz sorular doğrultusunda da elimizden geldiğince size yardımcı olacağız. Öncelikle şu konudan bahsetmek istiyorum. Kraliçe karıncayı satın almak yerine kendiniz arayıp bulursanız hem daha da eğlenirsiniz hem de hobideki ilk adımı atmış olursunuz. Kraliçe aramak ve hatta onlar için saatlerce yürüdükten sonra bulmanın sevinci inanın ayrı bir şey. Karıncalae hakkında daha fazla bilgi için forumda bulunan karınca rehberindeki alt başlıkları inceleyebilir, YouTube karınca çiftliğim kanalından ailecek izleyebileceğiniz videolarla kendinizi geliştirebilirsiniz. Tekrardan hoş geldiniz 🥳

Bilgen

Yumurta
Üye
Öncelikle hızlı ve içten geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim bu hobi ile ilgili gerçekten desteğinize ihtiyacım çok. çok keyifli bir süreci yaşayacağımı düşünüyorum Aynı şekilde kızım içinde. karınca arama konusunda çok amatörüm aramanın yöntemi konusunda da bir bilgi sahibi değilim, nerelerden bulunur, hangi noktalarda bu tarz keşifler yapılabilir belki konu ile ilgili de zaman içinde sizinle yazışmış olurum Tekrardan teşekkürler kolay gelsin

Yunusemree

Yumurta
Üye
Öncelikle hızlı ve içten geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim bu hobi ile ilgili gerçekten desteğinize ihtiyacım çok. çok keyifli bir süreci yaşayacağımı düşünüyorum Aynı şekilde kızım içinde. karınca arama konusunda çok amatörüm aramanın yöntemi konusunda da bir bilgi sahibi değilim, nerelerden bulunur, hangi noktalarda bu tarz keşifler yapılabilir belki konu ile ilgili de zaman içinde sizinle yazışmış olurum Tekrardan teşekkürler kolay gelsin
Karınca Çiftliğim Youtube kanalında sorduğunuz soruların hepsi mevcut