Safinaz'ın Günlüğü

CemAydeniz

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar, eşimin böcek fobisinden dolayı bir türlü evime karınca alamıyordum. Bir kaç tartışma sonrasında sahiplendiğim Safinaz'ın hikayesini ve bundan sonraki gelişimini sizlerle de paylaşmak istedim. Yaklaşık 1 ay boyunca @Mertype ile birlikte işyerinde öğle araları sokak sokak dolaşıp kraliçe aramamıza rağmen işçiler tarafından saldırıya uğrayan topinoma kraliçeleri(İncelemek isteyenler için) dışında bir şey bulamamıştık. Ta ki 30 Mart günü ofisin hemen yan sokağında yerde ölü prens ve prensesleri takip ederek bulduğumuz, yolun ortasında kaçacak delik arayan Messor cinsi 2 tane kraliçeye denk gelene kadar. Yolda ezilmemeleri için kağıttan yaptığımız hunilerin içine koyduk ve yanımızda tüp olmadığı için hemen gidip tüp baharatlık(biraz küçük olmasına rağmen başlangıç için iş görür) alıp uygun ortamı sağlayarak yerleştirdik. 3-4 gün hiç bakmadan karanlıkta bıraktığımız Safinaz ve arkadaşı bugün nur topu gibi yumurtalar çıkarmışlar. Strese girmemeleri için hemen kapatıp yerlerine koydum. Bulduğum güne ait fotoğrafı ekliyorum şimdilik, çektikçe buraya da ekleyeceğim. Herkese iyi hobiler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-30 at 2.03.51 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-30 at 2.03.51 PM.jpeg
    25.5 KB · Görüntüleme: 38

Bilgiman

Yumurta
Üye
Mantar tıpa yerine pamuk koyarsanız daha iyi olur iyi forumlar

CemAydeniz

Yumurta
Üye
Mantar tıpa baharatlıkla birlikte geldi ve geçici olarak kullandım. Şuan pamuk var, hatta kraliçenin bir tanesi yumurtaların üstünü pamukla kapatmış. Bunun belli bir sebebi var mıdır?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-04-04 at 12.42.47 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-04 at 12.42.47 (1).jpeg
    24.2 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2022-04-04 at 12.42.47.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-04 at 12.42.47.jpeg
    23.9 KB · Görüntüleme: 26

Bilgiman

Yumurta
Üye
Sitrese girmiş olabilir @CemAydeniz kaç günde bir yumurtlamışmı diye bakıyorsunuz

CemAydeniz

Yumurta
Üye
İlk aldığım günlerde sık bakıyordum ama 3-4 gündür hiç bakmıyordum. Bugün 2 defa toplamda 30 saniyeyi geçmeyecek şekilde bakıp kapattım hemen. İkisine de ortalama aynı sürelerde bakıyorum ama bir tanesi daha hassas sanırım.

Bilgiman

Yumurta
Üye
2 3 haftada bi kez bakmanız gerek yoksa sitrese girer ve kötü sonuçlar doğurabilir @CemAydeniz

TheGrandWorker

Yumurta
Üye
İlk aldığım günlerde sık bakıyordum ama 3-4 gündür hiç bakmıyordum. Bugün 2 defa toplamda 30 saniyeyi geçmeyecek şekilde bakıp kapattım hemen. İkisine de ortalama aynı sürelerde bakıyorum ama bir tanesi daha hassas sanırım.
Kırmızı Asetat İle Kılıf Yapabilirsiniz Hem Görürsünüz Hemde Stres Olmazlar.

CemAydeniz

Yumurta
Üye
Sadece kırmızı asetatın yeterli olmayacağını düşündüğümden üstüne kağıttan bir kat daha kılıf yaptım. Bakacağım zaman sadece kağıdı çekip bakıp kapatıyorum yine. Şimdilik mutlu gözüküyorlar.

drusus

Pupa
Üye
Kırmızı Asetat İle Kılıf Yapabilirsiniz Hem Görürsünüz Hemde Stres Olmazlar.
Yani, daha bu sabah bunu denediğimde çok garip bir sonuç aldım. İki katlı asetat kağıdından cover yapıp karanlık dolaba koyduğum halde dolap içine ışık girince kraliçelerden birisi koşturmaya, diğeri sakince durmaya devam etti. Tüplerinde veya durdukları yerde hiçbir farklılık yok ve dolaba temas dahi etmedim, sarsılma da yok yani. Sıkıntı Güneş’e mi ait bana mı merak ediyorum 🤔