Protein skimmer yapımı

gurkansaracoglu

Yumurta
Üye
Arkadaşlar malum maliyeti yüksek ps lerin hatta ikinci el de bile uçuk kaçık fiyatlar çekiliyor. Parası bir yana dursun aslın da ben ps nin yapımının zor olacağını düşünmüyorum. Daha önce ps yapan bir arkadaşımız varsa bilgilerini aktarmasını rica ediyorum. Almak kolay ama yapmak emek vermek bana her zaman keyif vermiştir teşekkürler

Benkimim

Larva
Üye
Bende bir çok kez düşündüm bunu thingiversede var bakabilirsin ama protein skimmer siz da bu iş olur hocam haberiniz olsun benim tankında soft ve buble anemon var hepsi bakımı kolay türler sumpta yosun duvarı yaptım bulabilirsem birde refigum yapacam ama yosun duvarı ile bile basit mercanlar bakarsanız prtoein skimmera gerek kalmıyor bendeki PS şuan boşa çalışıyor 3 4 aydır hiç bir şey toplamiyor yosun duvarı sayesinde refigum yaparsanız zaten olay biter çok sorun yaşamazsınız iyi forumlar 😀

gurkansaracoglu

Yumurta
Üye
Bende bir çok kez düşündüm bunu thingiversede var bakabilirsin ama protein skimer siz da bu iş olur hocam haberiniz olsun benim tankında soft ve buble anemon var hepsi bakımı kolay türler sumpta yosun duvarı yaptım bulabilirsem birde refigum yapacam ama yosun duvarı ile bile basit mercanlar bakarsanız prtoein skimmera gerek kalmıyor bendeki PS şuan boşa çalışıyor 3 4 aydır hiç bir şey toplamiyor yosun duvarı sayesinde refigum yaparsanız zaten olay biter çok sorun yaşamazsınız iyi forumlar 😀
gene de protein skimmer bulunmasın da fayda var bence emniyet acısından. muhakkak ps siz de oluyordur fakat ben biraz fazla tedbirli biri olarak riske atmamak taraftarıyım. en azından kuruluş aşamasında olmalı diyorum kendimce. yosun duvarının da magnezyumu eksilttiğini okumuştum bir yerde ama sağlaması alınmış bilgi değildir tek olumsuzluğu olarak bu geçiyordu :) yosun duvarı da tecrübe edeceğim elbette. ben de soft mercanlar bakmayı düşünüyorum aslında bakalım şimdilik araştırma okuma aşamasındayım. teşekkürler size de iyi forumlar.